(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Jak poprawnie korzystać z robotów sprzątających (przygotowanie robota, przygotowanie pomieszczenia itp.).


Robot sprzątający to zautomatyzowane urządzenie, które samo dba o poprawne przeprowadzenie procesu sprzątania, naładowanie swojej baterii, a także skuteczną nawigację w obszarze swoich działań. Aby zapewnić mu możliwość funkcjonowania na 100%, nie możesz zapominać o konserwacji swojego robota, a także o poprawnym przygotowaniu go oraz jego otoczenia, do pracy.

ILIFE V5S PRO robot sprzątający

Robot sprzątający to maszyna, która cały czas ma kontakt z podłogą oraz zgromadzonymi na niej zabrudzeniami. Nieustanne jeżdżenie po podłogach, zbieranie z nich kurzu oraz innych, luźnych zabrudzeń sprawia, że sam robot też może się zakurzyć, a drobinki zanieczyszczeń, np. zaklinować w szczelinach obudowy. Ważne jest, abyś dbał o czystość swojego robota sprzątającego.

Regularne opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia oraz okresowe umycie go pod bieżącą wodą (koniecznie wysusz pojemnik przed zamontowaniem go do robota sprzątającego) zapewni mniejszą emisję kurzu oraz nie spowoduje pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza robota. Warto także regularnie oczyszczać filtry, raz na jakiś czas umyć je pod bieżącą wodą, a w przypadku wyraźnego ich zabrudzenia, wymienić filtr na nowy - w gruncie rzeczy, w tym przypadku powinieneś postępować podobnie jak przy "zwykłym" odkurzaczu.

Zdarzyć się może, że długie włosy lub sierść zwierząt domowych owiną się wokół szczotki walcowej lub bocznej, robota sprzątającego. Zazwyczaj nie ma to wpływu na poprawność pracy urządzenia, warto jednak usuwać je ze szczotek. Duża ilość pozostawionych na szczotkach zabrudzeń może spowodować zmniejszenie skuteczności zbierania zanieczyszczeń. W przypadku bardzo dużego nagromadzenia się takich zanieczyszczeń, np. dookoła trzpienia szczotki, ich usunięcie może być problematyczne.

ILIFE V7s PLUS - opróżnianie zbiornika.

 Robot sprzątający wyposażony jest w czujniki zbliżeniowe i kamery skanujące otoczenie. Zauważyć je możesz pod przezroczystymi lub przyciemnionymi "szkiełkami" i okładzinami z tworzyw sztucznych, umiejscowionymi z przodu oraz na bokach urządzenia, a także na jego górnej oraz spodniej obudowie. Podczas pracy, powierzchnie czujników mogą pokryć się kurzem. W przypadku jego sporego nagromadzenia, najbardziej zaawansowane roboty poinformują Cię o problemie z orientacją w terenie, modele standardowe mogą stracić płynność poruszania się. Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu powierzchni czujników - wystarczy, że przetrzesz je suchą szmatką do kurzu.

ILIFE A4s czujniki w robocie sprzątającym.

Aby ułatwić robotowi parkowanie w swojej stacji oraz bezproblemowe odnajdywanie jej przez urządzenie, gdy niezbędne jest podładowanie baterii, umieść stację ładującą na wolnej ścianie. Producenci zalecają, aby po obu stronach stacji ładującej pozostała luka ok. 1m szerokości do najbliższego mebla lub rogu pokoju. Takie usytuowanie stacji znacząco skróci czas poszukiwania jej przez robota sprzątającego, a co za tym idzie, przyspieszy jego przygotowanie do dalszej pracy.

ILIFE V5s PRO robot sprzątający - stacja ładująca.

Jeżeli chcesz, aby Twój robot sprzątający pewnie i dziarsko zabrał się do pracy od razu po włączeniu, przygotuj odpowiednio pomieszczenie w którym robot ma pracować. Nie będzie to od Ciebie wymagało trudnych i pracochłonnych zabiegów, poświecisz na to raptem parę minut, ale dla robota sprzątającego będzie to ogromne ułatwienie i pozwoli mu pracować z pełnią swoich sił. Bardzo ważne jest to, aby usunąć z podłogi luźno leżące materiały, np.: koce, narzuty itp. Jeżeli na podłodze leżą luźne kable i przewody elektryczne, np. od komputera, sprzętu stereo lub kina domowego, których nie możesz ukryć wewnątrz listew przypodłogowych albo pogrupować we wiązki, usuń je z podłogi. Robot sprzątający może nie wykryć ich jako przeszkody i zaplątać się w nie lub ciągnąć je za sobą, co zaburzy jego poprawną pracę. Pamiętaj również, że leżące na podłogach kable są niebezpieczne dla domowników - o potknięcie nie trudno.

Jeżeli ozdobą Twojego pokoju lub salonu jest dywanik z długim włosiem, np.: dywan shaggy, usuń go z podłogi na czas pracy robota sprzątającego. Podczas gdy robot radzi sobie dość dobrze na dywanach i wykładzinach z krótkim włosiem, włochaty dywan może doprowadzić do zaplątania się robota, a zjechanie z niego może okazać się nie lada problemem dla urządzenia.

Choć może to dla Ciebie okazać się prozaiczne, pamiętaj, że niektóre psy oraz koty mogą zareagować niepewnością i strachem na jeżdżącego po pomieszczeniu, elektronicznego robota. Jeżeli Twój czworonożny przyjaciel obawia się robota sprzątającego, nie narażaj go na bezpośredni kontakt z robotem i pozwól mu bez nerwów i niepotrzebnego stresu przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Internet pokazuje nam, że wiele zwierzaków domowych, głównie kotów, może mieć nawet sporo radości z obserwacji i "obcowania" z robotem sprzątającym.

ILIFE A8 - sprzątanie dywanu z sierści psa.

Zautomatyzowany robot sprzątający to niewątpliwie znaczące osiągnięcie projektantów i producentów sprzętu do sprzątania. Któż nie chciałby być wyręczony w pracy, jeśli chodzi o odkurzanie podłóg? Jeżeli już czujesz, że taki robot jest Ci potrzebny od zaraz, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą w wyborze najlepszego modelu!

Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com