(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Kategorie

Newsletter

zapisz się do newslettera

Parownice profesjonalne

Gorąca para zabija do 99.99% koronawirusów.** I bakterii.*

Firma Kärcher zleciła niezależnemu laboratorium przeprowadzenie testów skuteczności swoich parownic w walce z wirusami.

Wynik: Jeżeli urządzenia te są używane w sposób prawidłowy, usuwają z twardych powierzchni nawet do 99,999% wirusów otoczkowych**, takich jak koronawirus lub wirus grypy, a także 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu*.

Parownice mogą w istotny sposób przyczynić się do utrzymania ogólnej higieny zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach handlowych oraz budynkach przemysłowych. Wirusy otoczkowe, takie jak koronawirus SARS-CoV-2, mogą być zneutralizowane przy użyciu wysokich temperatur. Ponieważ wirusy nie są drobnoustrojami ani żywymi organizmami, eksperci mówią również o inaktywacji wirusa. W laboratorium certyfikowany wirus testowy (zmodyfikowany wirus krowianki Ankara), który jest reprezentatywny dla wirusów otoczkowych, został rozprowadzony na twardej powierzchni. Obszar ten został następnie wyczyszczony przy użyciu parownicy z dyszą ręczną oraz odpowiedniego pada z mikrofibry. Wykazano, że można uzyskać znaczną redukcję – na poziomie do 99,999% wirusów – przy maksymalnym ciśnieniu pary i czasie sprzątania wynoszącym 30 sekund na jeden obszar.

** Testy wykazały, że przy czyszczeniu punktowym parownicą Kärcher przez 30 sekund, przy maksymalnym poziomie pary, można usunąć 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy (z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich i twardych powierzchniach domowych (testowane drobnoustroje: zmodyfikowany wirus krowianki Ankara).
* Dokładne czyszczenie parownicą Kärcher pozwala wyeliminować 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu na gładkich i twardych powierzchniach domowych, przy prędkości czyszczenia wynoszącej 30 cm/s i maksymalnym poziomie pary (testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae). 99,999% przy użyciu profesjonalnych parownic SG(V), zgodnie z EN 16615:2015-06, na podłodze z PCV, testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae ATCC 10541

Parowa myjka profesjonalna może stanowić doskonałe rozwiązanie do gruntownego czyszczenia i odświeżania różnorodnych powierzchni.

Profesjonalna parownica może być istotnym urządzeniem w arsenale licznych jednostek, np.: specjalistycznych firm sprzątających, przedsiębiorstw oraz zakładów przetwórczych gdzie zachowanie najwyższego standardu czystości jest kluczowe, hoteli, restauracji, szpitali oraz przychodni lekarskich, gabinetów stomatologicznych, a także sklepów, szkół i przedszkoli. Wzmocnione parownice profesjonalne pracować mogą wszędzie tam, gdzie warunki pracy wymagają bezkompromisowej mocy i skuteczności. Dzięki sile gorącej pary, parownica z linii profesjonalnej z łatwością może radzić sobie z czyszczeniem powierzchni twardych, takich jak płytki, kafle, stal nierdzewna, paneli laminowane i drewniane, parkiety, polerowane wylewki betonowe, lastryko itp. Skuteczna parownica może umożliwić także odświeżenie tekstyliów odpornych na działanie wysokiej temperatury, np.: materaców i poduszek, tapicerek meblowych, dywanów, wykładzin, firan oraz zasłon, parawanów medycznych itp. Prace wykonać możesz bez konieczności używania detergentów i innych środków chemicznych. W większości przypadków moc gorącej pary może być wystarczająca, aby efekt pracy był zadowalający. W tym przypadku możesz nie tylko zauważyć realnie występujące oszczędności finansowe, ale również zapewnić sobie bardziej ekologiczne podejście do czyszczenia. Dostępność do wielu elementów wyposażenia dodatkowego może pozwalać na dopasowanie parownicy profesjonalnej do indywidualnych potrzeb i poszerzenie możliwości myjki parowej o dodatkowe, przydatne funkcje, które mogą nie tylko pozwolić na kompleksowe wykorzystanie parownicy, ale również zapewnić komfort użytkowania dla operatora i bezkompromisową siłę usuwania zabrudzeń.