(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Kategorie

Newsletter

zapisz się do newslettera

Myjki ciśnieniowe

Producent
Sortuj według:

myjki ciśnieniowe 

 

Czym jest i jak działa myjka ciśnieniowa? Poznaj innowacyjność myjek ciśnieniowych!

To urządzenie, które wykorzystuje pompę do zwiększania ciśnienia wody, a następnie skierowuje jej strumień na czyszczone powierzchnie, zapewniając skuteczne usuwanie brudu, bez stosowania środków czyszczących. Myjka wysokociśnieniowa do domu przy pomocy siły kinetycznej wody,  w ekologiczny sposób pozwoli wyczyścić ogród, samochód czy podjazd.


Zalety urządzeń wysokociśnieniowych

Innowacyjna myjka ciśnieniowa to urządzenie, które w szybki i wygodny sposób czyści szereg różnorodnych powierzchni. Jej ciśnienie robocze  sprawia, że bez użycia silnych detergentów, można usunąć zaawansowane zabrudzenia. Myjka do pracy to także wysoka funkcjonalność i wygoda — np. mycie samochodu myjką ciśnieniową przebiega znacznie szybciej niż w przypadku pracy ręcznej. Modele myjek wysokociśnieniowych pozwalają czyścić także trudno dostępne powierzchnie — np. elewacje czy dachy.


Wybierz najlepsze myjki ciśnieniowe

Kluczowy dla zadowolenia z urządzenia jest jednak odpowiednio przemyślany wybór myjki ciśnieniowej. Myjka do pracy powinna być zakupiona z myślą o docelowym sposobie jej użytkowania — myjka ciśnieniowa w twoim przypadku musi więc być dostosowana do czynności, w których będzie Ci pomocna. Na rynku znaleźć można różnorodne rodzaje myjek ciśnieniowych. Jeśli nie wiesz, którą wybrać, najlepsza okazać się może uniwersalna myjka ciśnieniowa o szerokim spektrum zastosowania.

myjka ciśnieniowa karcher HD 5/15 C

 Zawartość zdjęcia: Najpopularniejszy model myjki profesjonalnej Karcher HD 5/15 C z akcesoriami

 

 

 

Czyszczenie powierzchni myjką ciśnieniową — jakie elementy  są wymagane do ich użycia?

Myjka ciśnieniowa do pracy może wymagać różnych elementów — każdorazowo do jej użytku konieczny jest jednak dostęp do źródła wody, które zazwyczaj jest podłączone do wodociągu. Istnieją także rodzaje myjek wykorzystujące wodę z innych źródeł, jak baseny czy beczki. Ponieważ większość tego typu urządzeń to myjki ciśnieniowe elektryczne, dla ich poprawnego działania wymagane jest także źródło zasilania. Na rynku dostępne są także myjki spalinowe, które wymagają odpowiedniego rodzaju paliwa. Zwykle są to większe modele  przeznaczone do profesjonalnych zastosowań, które znajdziesz tutaj: profesjonalna myjka ciśnieniowa. Jeśli jednak interesuje Cię myjka ciśnieniowa do domowego użytku, w naszym sklepie czeka szeroka i bogata oferta myjek przydomowych

 

myjki karcher

 Zawartość zdjęcia: Prezentacja modelu Karcher K3.

 

 

Rodzaje myjek ciśnieniowych — sklep z myjkami wysokociśnieniowymi

 

Producenci oferują różne opcje konfiguracji tego rodzaju urządzeń, jak chociażby:

 

To także szeroki wybór urządzeń ze względu na ich przeznaczenie, np. myjki samochodowe ciśnieniowe czy myjka ciśnieniowa do kostki brukowej.

Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od potrzeb i preferencji. Nasza firma to więcej niż sklep z myjkami wysokociśnieniowymi — prowadzimy również serwis myjek ciśnieniowych, co pozwala na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie przez długi czas. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymujesz kompleksową obsługę oraz gwarancję, że produkt będzie działać sprawnie, a inwestycja w niego była opłacalna. 


Jak wybrać myjkę ciśnieniową? Jakie kwestie wziąć pod uwagę?

Myjki ciśnieniowe dostępne na rynku to szeroka oferta urządzeń do użytku domowego i profesjonalnego. Przed dokonaniem zakupu, istotne jest więc zweryfikowanie parametrów technicznych i dodatkowych akcesoriów, które mogą usprawnić działanie urządzenia — np. dysza power


 

Jak wybrać myjkę ciśnieniową? Porównaj produkty myjek ciśnieniowych pod kątem następujących parametrów:

Ciśnienie robocze myjki ciśnieniowej — tzw. ciśnienie robocze, mierzone w barach, to bardzo ważny parametr techniczny  im wyższa jego wartość, tym silniejszy strumień wody, a co za tym idzie skuteczność myjki. Większe ciśnienie zwiększa jednak ryzyko uszkodzenia mytej powierzchni  przydomowe myjki ciśnieniowe zwykle posiadają je w zakresie 130-150 barów. Producent w specyfikacji technicznej podaje maksymalne ciśnienie dla urządzenia. Ważne jest, aby myjka wysokociśnieniowa była wyposażona w regulację pozwalającą na obniżenie go w przypadku potrzeby.

Moc — Im większa moc urządzenia, tym więcej energii elektrycznej ono zużywa. Myjki ciśnieniowe elektryczne zwykle generują wzrost mocy, który przekłada się na wzrost ciśnienia, które są w stanie wytworzyć.

 

Długość przewodu — zasięg myjki zależy od długości przewodu  przy wyborze urządzenia z dłuższym wężem warto upewnić się, czy posiada bęben do zwijania go, co ułatwia korzystanie i przechowywanie sprzętu. Jednak jeśli elektryczne zasilanie myjki ciśnieniowej stanowi przeszkodę, na rynku są dostępne są sprzęty typu myjka ciśnieniowa bezprzewodowa.

Pojemnik na detergent — myjki mogą wymagać zastosowania odpowiedniego detergentu do czyszczenia określonych powierzchni. W takich przypadkach dozownik na środki czyszczące do myjki ciśnieniowej jest niezbędny.

Dodatkowe akcesoria — Ilość i rodzaj akcesoriów dołączonych do myjki określa jej możliwości. Jednym z podstawowego wyposażenia jest lanca ciśnieniowa, która pozwala odpowiednio skierować płynącą wodę. W zestawie zwykle znajdują się dodatkowe końcówki np. szczotka z miękkim włosiem, dysza rotacyjna do usuwania trudnych zabrudzeń lub dedykowana szczkotka do czyszczenia kostki brukowej (np. popularny T-Racer). Producent może też dołączyć cały zestaw akcesoriów do myjki ciśnieniowej.


Zastosowania myjki ciśnieniowej

Mycie samochodu myjką ciśnieniową — to jedno z najczęstszych zastosowań tego rodzaju urządzeń. Powierzchowne zanieczyszczenia myjki samochodowe ciśnieniowe usuną jedynie za pomocą strumienia wody, jeśli jednak chcesz umyć auto urządzeniem wysokociśnieniowym, by usunąć silne zabrudzenia, potrzebne będą Ci środki chemiczne i specjalne końcówki.

Czyszczenie elewacji domu — myjka ciśnieniowa do domowego użytku skutecznie oczywiści elewację budynku  zarówno w wariancie z, jak i bez detergentu. Takie urządzenie poradzi sobie z każdym rodzajem materiału, z jakiego wykonana jest elewacja, przypadku dekoracyjnych elementów fasady, należy jednak użyć końcówki dedykowanej do czyszczenia delikatnych powierzchni. Generuje ona niższe ciśnienie wody lub cechuje się właściwościami rozpraszającymi, co pozwoli uniknąć uszkodzenia dekoracji.

Czyszczenie kostki brukowej, betonowej — myjka ciśnieniowa do kostki brukowej jest skutecznym narzędziem do czyszczenia twardych i odpornych powierzchni, które bezpiecznie poddają się działaniu silnego strumienia wody.

Mycie dachu — regularne czyszczenie dachu jest ważne dla utrzymania jego dobrej kondycji. Przed malowaniem lub przeprowadzeniem prac konserwacyjnych, konieczne jest dokładne mycie powierzchni dachu z brudu. Myjka wysokociśnieniowa do domu pozwoli na skuteczne usunięcie brudu.

 

 

 

myjki do czyszczenie rowerów Zawartość zdjęcia: Myjka mobila Karcher OC 3 w użyciu.

 

 

Zastosowania myjki ciśnieniowej są bardzo różnorodne. To chociażby wsparcie w czyszczeniu rowerów (idealnie sprawdzi się tu myjka terenowa Kärcher), ogrodzeń, bram, furtek, rynien, listew i wielu innych przedmiotów. Dzięki specjalnej konstrukcji i ciśnieniu wody czyszczenie powierzchni myjką ciśnieniową jest znacznie skuteczniejsze i wygodniejsze  pozwala ona łatwo usunąć brud z trudno dostępnych miejsc, co często jest niemożliwe do osiągnięcia innymi sposobami.


Sposób działania myjki ciśnieniowej — najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się nad sposobem działania myjek ciśnieniowych? Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania odnośnie tego rodzaju urządzeń.

Jak często należy wymieniać olej?

Jak zadbać o myjkę wysokociśnieniową i na czym polega jej konserwacja? Podstawą tego rodzaju działań jest wymiana oleju. Myjki dostępne na rynku zwykle posiadają różnorodne wymogi w tym zakresie każdy producent podaje jednak dokładne terminy wymiany, zależne od konkretnego modelu urządzenia, wyrażone w miesiącach lub liczbie przepracowanych godzin. Niezależnie od zaleceń producenta, warto co jakiś czas sprawdzać stan oleju, kontrolując jego kolor. Jeśli olej jest zabarwiony na szaro lub ma jakieś inne niepokojące cechy, powinniśmy niezwłocznie dokonać jego wymiany.

Praca myjki ciśnieniowej — ile wody potrzebuje do pracy?

W porównaniu do standardowego węża ogrodowego, myjka wysokociśnieniowa potrzebuje znacznie mniejszej ilości wody. To ważne zarówno z ekologicznego punktu widzenia, jak i z uwagi na niższe koszty jej użytkowania. W ciągu godziny mycie wężem może zużyć nawet 3500 litrów wody, podczas gdy myjki wykorzystują zazwyczaj od 400 do 600 litrów. Oszczędność myjki jest oczywiście zależna od modelu i warunków użytkowania, takich jak temperatura wody czy ciśnienie strumienia wody. Zawsze oznacza jednak znacznie większą wydajność myjki ciśnieniowej przy niższym zużyciu wody.

Jak chronić myjkę przed skutkami mrozu?

Jeśli myjka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona przed niskimi temperaturami, może dojść do jej uszkodzenia. Woda pozostająca w urządzeniu może powodować uszkodzenia rurek, pompy oraz innych elementów. Aby zachować bezpieczeństwo, najlepiej opróżnić urządzenie z wody oraz dokładnie usunąć wszelkie jej pozostałości. Dobrym sposobem jest włączenie urządzenia na kilka sekund, aby dokładnie wypłukać wnętrze, a następnie opróżnić pojemnik na detergenty.

Jaka pompa  sprawdzi się najlepiej?

W zależności od rodzaju pompy myjki można podzielić na dwie kategorie: osiowe wielotłoczkowe i korbowodowe. Pompy osiowe wielotłoczkowe z kilkoma lub kilkunastoma tłokami są wystarczające do prac domowych i półprofesjonalnych. Ich ruch obrotowy powoduje ruch tłoków, a tarcza zataczająca lub wychylna wpływa na generowane ciśnienie. Z kolei pompy korbowodowe są zdecydowanie wydajniejsze i pozwalają pracować na wyższym ciśnieniu, co sprawia, że częściej wyposażone w nie są profesjonalne myjki wysokociśnieniowe. Wybór między tymi dwoma typami zależy od rodzaju pracy, jaką planuje się wykonać. Profesjonalna myjka ciśnieniowa to dobry wybór dla tych, którzy potrzebują urządzeń do usuwania zabrudzeń z rozległych powierzchni, takich jak podjazdy, tarasy, elewacje czy ścian.

Sklep z myjkami ciśnieniowymi Kärcher — tylko najlepsze modele

 

Na myjki.com znajdziesz najlepsze myjki ciśnieniowe różnych firm, dostępnych na rynku  to wyłącznie znane marki oferujące najwyższą jakość, np.:

 

 

 

Kupując podstawowe urządzenie, dostajesz dodatkowe akcesoria do myjek ciśnieniowych w obniżonej cenie, co wyróżnia nas na tle konkurencji, więcej = taniej. Znajdziesz tu zarówno myjki elektryczne, spalinowe, myjki zimnowodne (seria Kärcher HD), gorącowodne (z podgrzewaniem wody, czyli seria Kärcher HDS), profesjonalne i domowe.


myjka ciśnieniowa z akcesoriami

Zawartość zdjęcia: Przykładowy zestaw urządzenia Karcher HDS 10/20-4M z dodatkowymi akcesoriami.Myjki ciśnieniowe Karcher — Jakie są najpopularniejsze modele  w Polsce?

Myjka ciśnieniowa Karcher jest liderem sprzedaży na polskim rynku. Poniżej przedstawiamy wybrane myjki ciśnieniowe, które cieszą się wysoką  popularnością wśród naszych klientów:  K4 WCM, K5 WCM  oraz  K7 WCM.

Karcher oferuje ekonomiczne modele przeznaczone do użytku domowego i ogrodowego, jak również urządzenia o największej mocy i ciśnieniu wody dla bardziej wymagających zastosowań. Produkty tej marki to nie tylko wysoka jakość i niezawodność, ale także szeroka dostępność.myjki ciśnieniowe

Zawartość zdjęcia: Myjki ciśnieniowe Karcher  K4, K5 i K7.Aplikacja home & garden — wsparcie w codziennym użytkowaniu sprzętu

Marka Kärcher oddaje do dyspozycji użytkowników urządzeń swojej marki także intuicyjne rozwiązanie mobilne. To aplikacja home & garden, z pomocą której łatwiej skonfigurujesz nowy sprzęt, a także w przypadku myjek — zyskujesz szereg praktycznych informacji na temat mycia wysokim ciśnieniem, przygotowanych pod kątem modelu urządzenia, które posiadasz. Aplikacja home & garden ułatwi Ci maksymalne wykorzystanie możliwości sprzętu marki Kärcher, który posiadasz.

Myjka ciśnieniowa Nilfisk — modele myjek wysokociśnieniowych  

Posiadamy bogatą ofertę produktową duńskiej firmy, która oferuje wiele urządzeń w bardzo atrakcyjnych cenach. Myjka ciśnieniowa Nilfisk zapewnia wysokie parametry techniczne, dzięki którym może ona konkurować z Karcherem, a równocześnie cena tego producenta jest znacznie niższa (tutaj przeczytasz więcej o marce Nilfisk).


myjki ciśnieniowe nilfisk

Zawartość zdjęcia: Urządzenie wysokociśnieniowe Nilfisk 


Porady ekspertów — baza darmowych artykułów

Jeśli potrzebujesz informacji związanych z użytkowaniem, serwisem, szczegółowym wyjaśnieniem czym jest myjka oraz chcesz poznać zasady bezpiecznego użytkowania, to zapraszamy do naszego bloga (wspomniane porady ekspertów). Znajdziesz tam wiele przydanych informacji. Na bieżąco dodajemy nowe artykuły, w których prezentujemy najważniejsze cechy urządzeń oraz doradzamy, jak z nimi efektywnie pracować.