(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Zasady używania myjek ciśnieniowych, bezpieczeństwo pracy, metody czyszczenia z udziałem chemii i bez niej.


Myjki ciśnieniowe coraz częściej pojawiają się w garażach właścicieli domów oraz jako wyposażenie firm sprzątających i zakładów przemysłowych. Dużą popularność myjka wysokociśnieniowa zawdzięcza swojej uniwersalności, i cóż tu dużo mówić, wysokiej skuteczności czyszczenia oraz łatwości pracy z jej wykorzystaniem. Posługiwanie się tym urządzeniem musi być jednak bezpieczne, a rozsądna praca z jego wykorzystaniem przynosić widoczne korzyści dla posiadacza.

Przystawka do powierzchni płaskich Karcher T-Racer T150

Zdecydowana większość myjek wysokociśnieniowych zasilana jest elektrycznie (230V lub 400V - siła), wybrane modele, w większości przemysłowe, mogą być zasilane paliwem (myjki spalinowe). Jeśli korzystasz z myjki zasilanej elektrycznie, upewnij się, że Twoja instalacja elektryczna jest odpowiednia do obsługiwania silnika myjki (informacje o mocy silnika odnajdziesz w karcie charakterystyki urządzenia) oraz zabezpieczona odpowiednimi bezpiecznikami. Pamiętaj także o standardowych zasadach posługiwania się sprzętem elektrycznym. Jeżeli planujesz użyć myjki zasilanej spalinowo, wykorzystaj rodzaj paliwa wskazany przez producenta (informacje takie odnajdziesz w instrukcji obsługi). Doprowadzaj wodę do myjki wysokociśnieniowej za pomocą węży ogrodowych o średnicy 3/4" (zalecana przez producenta), a przed przystąpieniem do pracy, odpowietrz układ wysokociśnieniowy Twojej myjki (instrukcja obsługi). Przygotuj akcesoria, których planujesz używać i podłącz je do pistoletu spryskującego. Jeżeli chcesz używać podczas mycia środka czyszczącego, wykonaj odpowiednią mieszankę, posiłkując się instrukcją zamieszczoną na etykiecie, a jeśli nie ma takiej potrzeby, wlej środek do dozownika lub włóż butelkę z płynem w odpowiednie miejsce na myjce wysokociśnieniowej. Jeśli wykonałeś powyższe kroki, myjka jest gotowa do pracy.


karcher k7


Pamiętaj, że pracujesz z wykorzystaniem strumienia wysokociśnieniowego. Jego moc może być niebezpieczna, przy niewłaściwym używaniu. Nigdy nie kieruj strumienia wysokociśnieniowego w stronę ludzi i zwierząt, nie podkładaj także dłoni ani stóp pod strumień wody. Podczas pracy, posiadać powinieneś chociaż podstawową odzież ochronną. Jeśli w pracy pomagają Ci dzieci, zwróć szczególną uwagę na ich zachowanie i nadzoruj czynności, które wykonują.

Strumień wysokociśnieniowy (punktowy) może uszkodzić powierzchnie delikatne, takie jak elementy z tworzyw sztucznych, szkło lub laminaty. Dostosuj rodzaj strumienia do czyszczenia takich powierzchni (strumień szeroki - szpachelka) i nie zbliżaj do nich zanadto dyszy wysokociśnieniowej. Nad bezpieczeństwem Twojej pracy cały czas czuwa zawór ciśnieniowy oraz sprężynowy spust pistoletu spryskującego. Jeśli przypadkowo upuścisz pistolet spryskujący w czasie pracy, spust pistoletu natychmiast zamknie zawór ciśnieniowy, w wyniku czego pompa przestanie tłoczyć wodę. Pamiętaj, aby nigdy nie blokować spustu pistoletu spryskującego domowymi sposobami, sposób jego działania (aby myjka tłoczyła wodę, spust pistoletu musi być naciśnięty) został zaprojektowany dla bezpieczeństwa Twojego oraz osób znajdujących się w Twoim pobliżu.

Karcher HDS 8/18-4M - mycie betoniarki

Nie przeciążaj myjki wysokociśnieniowej i nie dopuszczaj do jej przegrzania. Niezależnie jaki model myjki posiadasz, nie może ona pracować bez przerwy. Nadmierne wydłużanie czasu pracy myjki i zbyt duże obciążanie układu silnika i pompy, skraca żywotność tych podzespołów. Powstać także mogą, wykluczające urządzenie z dalszej pracy usterki, np. rozszczelnienia układu, zatarcia tłoków, a nawet pęknięcia głowic pomp. Aby zabezpieczyć myjkę przed przysłowiowym "spaleniem silnika", został on wyposażony w odpowiednie bezpieczniki termiczne, które wyłączą przeciążoną jednostkę. Musisz jednak pamiętać, że zanim się to stanie, myjka ciśnieniowa przez pewien czas i tak będzie pracować pod zbyt dużym obciążeniem, co nie jest dla niej korzystne. Stosując nawet kilkuminutowe przerwy pomiędzy cyklami mycia, pozwalasz myjce "odpocząć" dzięki czemu silnik i pompa w naturalny sposób schłodzą się.

Jeśli chcesz skutecznie wyczyścić powierzchnie z wykorzystaniem myjki wysokociśnieniowej, bardzo ważny jest dobór odpowiedniej techniki czyszczenia oraz zastanowienie się nad korzyściami stosowania środków czyszczących.

Jeżeli planujesz, np. szybkie spłukanie zakurzonego samochodu albo przemycie mebli ogrodowych, na których osadziły się zabrudzenia emisyjne, w większości przypadków wystarczy wykorzystanie strumienia wody bez dodatku chemii. Jego siła oraz spora wydajność myjki, pozwolą na skuteczne odspojenie zabrudzeń i szybkie ich spłukanie z powierzchni. Kontrolując oddalenie dyszy od czyszczonej powierzchni, a także kąt padania strumienia wody, możesz zwiększać lub zmniejszać intensywność działania strumienia na powierzchnię, dostosowując go do potrzeb.


Sytuacja będzie wyglądać odmiennie, jeśli w planach masz usunięcie silnych zabrudzeń lub zabrudzeń utrwalonych. Wtedy zastosowanie środków chemicznych jest wręcz wskazane - poprawią one komfort pracy poprzez szybsze odspajanie zabrudzeń.

 

Dozowanie chemii.

Stosując środki chemiczne, pracować możesz na dwa sposoby: ze wstępnym opryskiem lub bez niego.


Praca ze wstępnym opryskiem polecana jest w przypadku usuwania bardzo mocnych zabrudzeń. Polega ona na nałożeniu preparatu czyszczącego na powierzchnię i pozostawienie go przez niezbyt długi czas (preparat nie może wyschnąć - zwróć na to uwagę w słoneczne dni). Po kilku minutach, gdy preparat zareagował na czyszczonej powierzchni, należy ją spłukać wodą pod odpowiednim ciśnieniem. Metodę taką możesz wykorzystać także podczas ogólnych prac czyszczących, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Zdecydowanie najczęściej jest ona wykorzystywana podczas mycia: kostki brukowej, betonu, asfaltu, powierzchni dachowych, konstrukcji metalowych przed dalszą obróbką, wnętrz budynków gospodarczych, samochodów i maszyn budowlanych.


Ten sposób pracy jest zdecydowanie najpopularniejszy ze względu na uzyskiwanie bardzo dobrych efektów czyszczenia i możliwość powszechnego stosowania.
Praca bez wstępnego oprysku polega na podawaniu środka czyszczącego w strumieniu wody, mówiąc jaśniej - podczas pracy myjką wysokociśnieniową, cały czas dozujesz preparat czyszczący. Strumień wody posiadający w sobie zmieszany preparat czyszczący przyspiesza proces rozmiękczania zabrudzeń i ułatwia ich odspajanie oraz dalsze spłukiwanie. Po skończonym czyszczeniu powinieneś wypłukać powierzchnię strumieniem czystej wody. Tę metodę wykorzystasz podczas usuwania niebyt utrwalonych zabrudzeń. Metoda jest powszechnie wykorzystywana podczas mycia: samochodów i innych pojazdów, kostki brukowej i chodników, dezynfekcji itp.

 

Mycie ogrodzenia betonowego przy użyciu myjki ciśnieniowej Karcher.

Myjka wysokociśnieniowa to bardzo pożądane i chętnie wykorzystywane do pracy urządzenie. Jej skuteczność i wszechstronność potwierdzają miliony użytkowników prywatnych oraz pochodzących z różnych branż. Rozsądnie dobrana, będzie służyć Ci latami, ułatwiając prace czyszczące dookoła domu oraz w Twojej firmie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą Ci w wyborze urządzenia.Zobacz najciekawsze wpisy:

Ranking myjek ciśnieniowych do 1000 zł — TOP 3

Ranking myjek ciśnieniowych do 600 zł — TOP 3

Myjka spalinowa — Ranking TOP 3

Karcher K7 czy K5? —  Zobacz porównanie myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa do domu. Wybieramy najlepsze modele 2023

Czym jest myjka ciśnieniowa, jak działa, rodzaje myjek

Przeznaczenie myjek wysokociśnieniowych, dobór myjki do swoich potrzeb


Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com