(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Karcher K7 czy K5? —  Zobacz porównanie myjek ciśnieniowych

karcher k7 czy k5

Jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z myjką ciśnieniową karcher, to oznaczenia modeli mogą nas przyprawić o zawrót głowy.  Jednak wystraczy, że zrozumiemy skróty przypisane do danego modelu, a reszta oferty nabierze sensu.

Karcher dzieli myjki ciśnieniowe na klasy (K) z numerami od 1 do 7,  najwyższa oznacza najmocniejszy model. Tak więc Karcher K7 jest najmocnejszą myjką ciśnieniową w oferce producenta do użytku domowego. Wydajniejsze urządzenia zaczynają się dopoiero w klasie profesjonalnej. Jednak jeśli nie prowadzisz firmy, która wykorzysta ją w pełni, to nie potrzebujesz tak wydajnej myjki, gdyż jest dużo droższa. Karcher K7 jest topowym produktem, jeśli chodzi o jakość wykonania, jak i parametry techniczne.


Spis treści artykułu:
1. Oznaczenia myjki ciśnieniowej Karcher — objaśniamy ich funkcje
2. Zalety myjek Karcher
3. Karcher K5 — miejsce nr 2
4. Karcher K7 — miejsce nr 1
5. Karcher K7 czy K5? — Podsumowaniekarcher k7


Oznaczenia myjki ciśnieniowej Karcher — objaśniamy ich funkcje

Premium:  Oznacza, że maszyny te są wyposażone w zwijacz węża ciśnieniowego, ułatwiający przechowywanie i zwiększający jego trwałość  (jest mniej podatny na załamania i zagięcia).

Full Control: Myjki Karcher oznaczone tym dodatkiem zostały wyposażone w system, który intuicyjnie pomaga użytkownikowi dobierać odpowiednie ciśnienie do czyszczonej powierzchni. Warianty Full Control są dostępne w różnych opcjach, ale ogólnie można stwierdzić, że ciśnienie oferowane przez każdą maszynę zostało podzielone na cztery strefy, obejmujące nakładanie środka chemicznego, mycie pojazdów, drewna i powierzchni z kamienia przy maksymalnym ciśnieniu. Wybrany tryb jest wyświetlany na rękojeści pistoletu, zapewniając użytkownikowi pełną kontrolę nad procesem czyszczenia.

Plus: Jedna lancia Multi Jet z regulacją ciśnienia w pistolecie z wyświetlaczem.

Home: Myjki oznaczone tym dodatkiem są dostarczane w zestawie z przystawką T-Racer do mycia dużych powierzchni.


 

Zalety myjek Karcher

Wybierając pomiędzy K5 czy K7, mamy do dyspozycji kilka przydanych fukncji. Poniżej przedstawiamy listę.


Bluetooth — Połącz swój telefon

Karcher Home Garden

Dzięki aplikacji Kärcher Home Garden, użytkownicy mają dostęp do wsparcia w postaci porad, wskazówek i ustawień dedykowanych różnym sytuacjom związanym z czyszczeniem, a także do wielu informacji na temat różnych obiektów, które mogą być czyszczone. Aplikacja umożliwia dostosowanie parametrów myjki ciśnieniowej do konkretnych potrzeb i zapewnia dodatkowe wsparcie techniczne.


Zwijany bęben na wąż — porządek pod kontrolą

zwijany bęben na wąż


Pozwala na sprawną i wygodną organizację węża po użyciu. Po zakończeniu pracy, wąż można bezproblemowo zwijać na bęben, co eliminuje plątanie. Dzięki temu przechowywanie staje się bardziej poręczne i estetyczne.


 

Wąż Flex — zwiększona wydajność na zagięcia

wąż flex

Wysokiej jakości wąż do myjki ciśnieniowej, zaprojektowany dla profesjonalnych zastosowań czyszczących. Posiada doskonałą elastyczność, umożliwiając swobodne poruszanie się wokół czyszczonych powierzchni bez tworzenia zakrętów czy plątaniny. Wykonany z trwałych materiałów, wąż PremiumFlex jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymuje wysokie ciśnienie wody. Dzięki optymalnym parametrom technicznym, zapewnia skuteczną pracę i doskonałą wydajność. To niezawodne narzędzie, które sprawdzi się w różnych profesjonalnych czynnościach czyszczących.Plug 'n' Clean — wygodna aplikacja 

Plug 'n' Clean karcher

Plug 'n' Clean to innowacyjna funkcja dostępna w myjkach Karcher, która umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z różnych środków czyszczących. Pozwala na precyzyjne dozowanie środka. Możesz regulować ilość stosowanego płynu, aby dostosować go do stopnia zabrudzenia lub wymagań czyszczonej powierzchni. To pozwala osiągnąć optymalne rezultaty czyszczenia przy minimalnym zużyciu chemii.


 

Lanca Multi Jet  

lanca Multi Jet

Lanca Multi Jet 3-w-1 to wszechstronne akcesorium do myjek ciśnieniowych Karcher. Posiada trzy tryby czyszczenia: soft, medium i hard. Przełączanie między programami jest łatwe i intuicyjne. Można ją stosować do różnych powierzchni i obiektów, takich jak samochody, tarasy czy meble ogrodowe.T-Racer

t-racer kacher

Specjalistyczne narzędzie jakim jest T-Racer T 7 PLUS do dokładnego czyszczenia dużych powierzchni płaskich, zapewnia skuteczne usuwanie brudu bez rozprysków wody. Zaawansowana dysza Power zapewnia maksymalną moc czyszczenia, nawet w trudno dostępnych miejscach, nawet wzdłuż krawędzi. Dzięki regulowanej wysokości dysz, można bezpiecznie i efektywnie czyścić zarówno twarde, jak i delikatne powierzchnie.


Karcher K5 — miejsce nr 2

karcher j5

 

Oznaczenia w myjkach K5,  są bardzo podobne do tych z K7. Tutaj różnica występuje w przypadku parametrów technicznych (silnik, pompa). Silniki użyte w myjkach K5 są chłodzone wodą i osiągają moc do 2100 Watów (2,1 kW). Oferują ciśnienie na poziomie 145 barów,  a przepływ wody wynosi 500 l/h. Materiał użyty do wykonania pompy to kompozyt który został oblany aluminium (tak więc to nie w 100% czysty metal). Modele K5 są wyposarzone w 10 metrowy wąż ciśnieniowy.  W omawianym modelu, wydajność powierzchniowa czyszczenia to 40 m2/h.

> Tutaj kupisz najnowszą myjkę Karcher K5 EDYCJA BLACK 2024 w atrakcyjnej cenie! <Karcher K7 — miejsce nr 1


karcher k7


Urządzenie oferuje już wyższe ciśnienie, 180 barów. Osiąga przepływ wody na poziomie 550 l/h. Moc to 3000 W (3 kW). Posiada wąż ciśnieniowy o długości 10 metrów oraz aluminiową pompę. Jak widzimy, różnica w parametrach jest zauważalna, co zobowiązuje wyższa cyfra. Jest to urządzenie które sprosta nawet najbardziej wymagającym osobom. Wydajność czyszczenia powierzchni to aż 60 m2/h.

Myjki ciśnieniowe Karcher K7 doskonale sprawdzają się w przypadku czyszczenia dużych samochodów, kamperów, basenów oraz elewacji budynków. W ofercie Karcher dostępne są także specjalne zestawy, które umożliwiają sprawną i wydajną pracę przy czyszczeniu powierzchni płaskich. Dzięki wykorzystaniu przystawki T-Racer, czyszczenie staje się jeszcze bardziej efektywne i skuteczne, umożliwiając szybkie i dokładne oczyszczenie większych obszarów.

> Tutaj kupisz najnowszą myjkę Karcher K7 EDYCJA BLACK 2024 w atrakcyjnej cenie! <
Karcher K7 czy K5? — Podsumowanie

Wybór między myjką ciśnieniową Karcher K7 a K5 zależy od kilku kluczowych czynników. Oba modele oferują wysoką jakość, niezawodność i skuteczność czyszczenia, ale istnieją pewne różnice, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Jeśli potrzebujesz większej mocy i wydajności do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak elewacje budynków, długie podjazdy czy tarasy, Karcher K7 może być lepszym wyborem. Dzięki większej mocy czyszczącej, szybko i skutecznie usunie trudne zabrudzenia, osadzony brud i glony. Jest to również dobry wybór dla osób, które często używają myjki w bardziej wymagających warunkach.


Z drugiej strony, jeśli głównie zamierzasz korzystać z myjki do domowych zastosowań, takich jak czyszczenie samochodów, mebli ogrodowych, tarasów czy niewielkich powierzchni, Karcher K5 może być wystarczający. Oferuje on odpowiednią moc czyszczenia do typowych domowych zadań i zapewnia skuteczne usuwanie brudu i zabrudzeń. Ostatecznie  budżet może również mieć wpływ na Twoją decyzję. Karcher K7 zwykle jest nieco droższy od K5 ze względu na jego wyższą moc. Karcher K7 jak i K5 są doskonałymi wyborami w kategorii myjki ciśnieniowe. Oba modele zapewniają wysoką skuteczność czyszczenia i niezawodność. 

 

Więcej artykułów o myjkach ciśnieniowych znajdziesz w naszych poradach eksperówZobacz najciekawsze wpisy:

Ranking myjek ciśnieniowych do 600 zł — TOP 3

Myjka spalinowa — Ranking TOP 3

Myjka ciśnieniowa do domu. Wybieramy najlepsze modele 2023

Czym jest myjka ciśnieniowa, jak działa, rodzaje myjek

Zasady używania myjek ciśnieniowych, bezpieczeństwo pracy

Przeznaczenie myjek wysokociśnieniowych, dobór myjki do swoich potrzeb

myjki.com