Jak działa zamiatarka? Szybki artykuł, wyjaśniający jej konstrukcje
Zamiatarki do powierzchni płaskich zdobywają coraz większą popularność nie tylko wśród przedsiębiorców i właścicieli budynków użyteczności publicznej. Coraz więcej właścicieli prywatnych posesji przekonało się o ich użyteczności i wysokiej sprawności. Dzięki prostym rozwiązaniom i nieskomplikowanej konstrukcji, jedno urządzenie może pomóc podczas żmudnych porządków dookoła posesji.
Do czego służą zamiatarki?
Zamiatarki, co na pewno zasugerowała Ci nazwa, posłużą do zbierania suchych zanieczyszczeń (w wybranych przypadkach także mokrych) z płaskich powierzchni. Możesz więc całkowicie zapomnieć o bieganiu z miotłą i zbieraniu zabrudzeń szufelką, czyli o kurzeniu, pyleniu i nieustannym schylaniu się. Zamiatarka to zdecydowanie wygodniejsze urządzenie, które nie tylko ułatwi sprzątanie, ale też zdecydowanie je przyspieszy, zapewniając komfort i bezproblemowość pracy na takich powierzchniach jak ścieżki, chodniki, podjazdy, patio, place itp. Wybrane modele urządzeń, wyposażone w filtry przeciwpyłowe, mogą być także stosowane w pomieszczeniach, np: w magazynach, halach, holach i garażach. Dzięki temu, zamiatarki to świetny wybór dla domu z ogrodem, domku letniskowego, hotelu i restauracji, a także dużego magazynu i hali produkcyjnej.
Budowa zamiatarki, zobacz jak ona działa
Konstrukcyjnie, zamiatarka to bardzo proste urządzenie opierające się na ruchu obrotowym szczotek. Większość urządzeń tego typu napędzanych jest ręcznie - podczas pchania urządzenia, odpowiednie systemy zębatek i pasków napędzają szczotki boczne i centralne. Ponieważ przekładnie wykonane są z zastosowaniem odpowiednich przełożeń, nie musisz używać wiele siły aby skutecznie zamiatać z wykorzystaniem zamiatarki. Wybrane modele urządzeń z linii profesjonalnej, mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Jeżeli planujesz obsługę bardzo dużych terenów, takie rozwiązanie będzie doskonałym wyborem. Szczotki zamiatarek, wyposażone w długie i dość elastyczne włosie, pozwalają na dokładne wymiatanie zanieczyszczeń z niedużych szczelin i spod ścian. Dzięki gęsto osadzonemu włosiu, zamiatarka pozwoli na zbieranie np.: piasku, żwirku, liści i igieł sosnowych itp.
Zasada działania zamiatarki także jest nieskomplikowana. Szczotka lub szczotki boczne namiatają zabrudzenia przed urządzenie, następnie szczotka centralna (zamontowana z tyłu urządzenia, pod obudową) wrzuca zabrudzenia do dużego pojemnika. Ponieważ szczotki są zintegrowane ze sobą, proces namiatania i końcowego zmiatania odbywa się w tym samym momencie, przez cały czas. Zebrane zabrudzenia składowane są w szczelnym zbiorniku - użytkownik nie ma więc kontaktu z zabrudzeniami, a aby opróżnić zbiornik, wystarczy wymontować go z urządzenia i wysypać zawartość do kubła na śmieci.
Jaką wybrać zamiatarkę?
Zamiatarki Karcher to linia profesjonalnych i wysokiej jakości maszyn do zamiatania. Firma jest znana na całym świecie jako lider w dziedzinie czyszczenia i oferuje szeroki wybór zamiatarek do różnych zastosowań. Urządzenia z tej kategorii charakteryzują się solidną konstrukcją, skutecznym systemem zamiatania i wygodą obsługi. W zależności od modelu, mogą być zasilane silnikiem spalinowym, baterią lub z sieci elektrycznej.
Dzięki szerokiej gamie urządzeń zamiatających, z łatwością dopasujesz odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Niezależnie czy planujesz ogrodowe porządki i zamiatanie chodników lub kostki brukowej, albo musisz oczyścić posadzkę w magazynie lub teren przed firmą, dobrze dopasowane urządzenie zamiatające pozwoli na szybkie wykonanie zadania. Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.
Więcej artykułów znajdziesz w naszych poradach ekspterta w kategorii zamiatarki
Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com