Co to jest polerka i jak ona działa?
Polerki do podłóg kojarzone są przede wszystkim z maszynami służącymi, co sugeruje nazwa, do polerowania posadzek oraz nakładania i zdejmowania powłok ochronnych, a także pielęgnacyjnych. Właściciele firm sprzątających, butików, restauracji, salonów samochodowych, a także posiadacze sporych domów chętnie wybierają te urządzenia, zapewniając sobie przyspieszony czas sprzątania sporych powierzchni oraz gwarantując zadowalający efekt pracy. Choć maszyny tego typu często pochodzą z linii przemysłowych urządzeń, ich nieskomplikowana konstrukcja oraz intuicyjny sposób użytkowania sprawiają, że polerki z łatwością mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w rękach profesjonalisty.
Urządzenia polerujące stały się niewątpliwie krokiem milowym w stronę zachowania wysokiego standardu czystości posadzek oraz wyeksponowania ich naturalnego, ozdobnego charakteru - zwłaszcza w przypadku egzotycznych, ekskluzywnych powierzchni. Duże salony samochodowe, restauracje, czy choćby sklepy od dawna korzystają z tej technologii, zapewniając sobie czyste i wypielęgnowane powierzchnie, niewątpliwie podnoszące wrażenia wizualne wśród klientów. Dodatkowo, dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom polerek, także właściciele niewielkich butików, restauracji czy nawet prywatnych domów, cieszyć mogą się ich bezkompromisową skutecznością.
Samo urządzenie polerujące, choć na pierwszy rzut oka przypominać może skomplikowaną, ciężką maszynę, ma dość prostą konstrukcję oraz zasadę działania. Polerka, co prawdopodobnie od razu sugeruje nazwa, oferuje możliwość gruntownego oczyszczania powierzchni poprzez jej polerowanie za pomocą odpowiedniego pada polerskiego. Silnik napędzający talerz z padem, który zasilany jest z sieci elektrycznej, wprowadza go w ruch obrotowy. Wysoka prędkość obracającego się pada oraz fakt występowania siły tarcia, zapewnionej przez masę głowicy napędowej, pozwala na skuteczne ścieranie niewielkich zabrudzeń i przede wszystkich usuwanie zacieków, smug oraz kurzu z dowolnych, gładkich powierzchni, takich jak płytki, kamień naturalny, linoleum czy żywica epoksydowa. Dodatkowo, wbudowana w urządzenie turbina ssąca sprawia, że powstający podczas intensywnego polerowania pył jest wciągany do urządzenia i zamykany w szczelnym, materiałowym worku. Dzięki temu nie powstaje efekt pylenia podczas pracy za pomocą polerki.
Znaczna uniwersalność polerek oraz prostota ich zastosowania w różnych warunkach i na różnych powierzchniach sprawiają, że proces polerowania staje się dość łatwy i mało męczący, a czas wymagany na wykonanie pracy może zostać wyraźnie zredukowany. Polerka oznacza także dużą wygodę pracy dla jej operatora. Polerka obsługiwana jest intuicyjnie i nie wymaga dużego wysiłku fizycznego ani profesjonalnej wiedzy z zakresu jej obsługi. Wspomnieć także należy o powstawaniu sporych oszczędności - wysokoobrotowy pad o sporej średnicy obejmuje jednorazowo dużą powierzchnię, co zdecydowanie skraca czas wykonywania czynności polerowania. Po skończonej pracy polerką nie ma także konieczności przeprowadzania dodatkowych prac, np.: odkurzania czy mycia posadzki. Oszczędne silniki zastosowane w urządzeniach do polerowania są jednostkami nie zużywającymi dużej ilości energii elektrycznej, co może przełożyć się na niższe rachunki za prąd.
Jeżeli zmagasz się z koniecznością oczyszczania dużych powierzchni w swojej firmie lub męczy Cię żmudne pielęgnowanie podłóg Twojego sklepu lub dużego domu, wydajna polerka może skutecznie rozwiązać ten problem. Szybkość, wygoda i oszczędność - te słowa zdecydowanie charakteryzują nowoczesne urządzenia polerujące, które mogą stać się dla Ciebie nieocenioną pomocą w utrzymaniu wysokiego standardu czystości w Twojej firmie lub domu. W przypadku dodatkowych pytań związanych z obsługą oraz przeznaczeniem polerek, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.
Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com