Czym jest parownica i jak działa?
Myjki parowe, potocznie zwane parownicami lub mopami parowymi, to urządzenia które przebojem weszły na rynek i z powodu ogromnej popularności oraz faktycznej, dużej skuteczności czyszczenia, pozostały na nim już na dobre. Myjka parowa prezentuje ogromny wachlarz możliwości, mówiąc krótko, w każdym domu i mieszkaniu - zawsze znajdziesz dla niej zastosowanie. Jeśli nadal nie posiadasz tego urządzenia, poważnie zastanów się na zakupem egzemplarza dla siebie. Taka myjka zdecydowanie ułatwia życie.
Myjka parowa, co na pewno zasugerowała Ci nazwa, jest urządzeniem, które czyści powierzchnie za pomocą pary wodnej. Fenomenem takiej myjki jest fakt, że do poprawnej pracy wymaga jedynie "zatankowania" zbiornika czystą wodą z kranu. Nie stosujesz w tym przypadku żadnej chemii czyszczącej, a więc pracujesz oszczędniej i przede wszystkim - eko.
Myjka parowa, w zależności od modelu, przypomina nieduże urządzenie w formie "dzbanka", które wygodnie jest trzymać w dłoni lub niedużych rozmiarów odkurzacz na kołach z zamontowanym wężem i uchwytem. Dzięki występowaniu wielu modeli, charakteryzujących się różnymi parametrami roboczymi oraz wydajnością, z łatwością dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb, wymagań albo rodzaju planowanej pracy. Kompaktowy design urządzeń parowych oraz niska waga, pozwalają na swobodną pracę nawet w małych pomieszczeniach i ciasnych korytarzach. Także w przypadku sprzątania klatek schodowych urządzenie nie będzie zawadzać.
Myjka parowa, pod kątem technicznym, to bardzo proste w konstrukcji urządzenie, a dzięki temu, również bardzo mało awaryjne.
Podstawowe elementy, które biorą udział w procesie przygotowywania pary to grzałka i bojler. Dzięki nim urządzenie wytwarza i spręża odpowiednio parę. Do tego dochodzi system przepustnic, dzięki którym, po naciśnięciu spustu na pistolecie, urządzenie wyrzuca z siebie gorącą parę pod ciśnieniem.
Zasada działania tego bardzo pożytecznego urządzenia także nie jest skomplikowana. Wlana do zbiornika wyrównawczego lub bezpośrednio do kotła (w zależności od modelu) woda, dzięki pracy grzałki, podgrzewana jest do temperatury parowania, czyli w okolice 100 stopni Celsjusza. Dzięki grubym i wytrzymałym ścianom bojlera parowego, wytworzona w procesie podgrzewania para, spręża się w jego wnętrzu. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, całość jest gotowa do użytku. Wystarczy, że nakierujesz pistolet z dyszą na czyszczoną powierzchnię i naciśniesz spust, pozwalając parze na swobodny przepływ i w efekcie odspajanie zabrudzeń.
Praca z ciśnieniem i wysoką temperaturą musi być bezpieczna, zwłaszcza dla nieprofesjonalnego użytkownika. W przypadku parownic, o Twoje bezpieczeństwo dbają zawory termiczne i ciśnieniowe. Dzięki ich zastosowaniu nie otworzysz przypadkowo rozgrzanego bojlera, nie przegrzejesz także urządzenia. Dzięki sprężynowemu spustowi, myjka parowa przestanie generować parę, jeśli np. upuścisz pistolet. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz dbałości o szczegóły, nie musisz o nic się obawiać. Pełnię uwagi poświęcisz na proces czyszczenia, który dzięki parownicy jest niebywale prosty i pozwala zaoszczędzić masę czasu.
Dobór odpowiedniej parownicy to kluczowa sprawa abyś mógł zapewnić sobie dostęp do łatwego, przyjemnego i bardzo skutecznego sprzątania. Ekologicznie pracująca myjka parowa nie tylko pozwoli Ci na przyspieszenie sprzątania, ale także podniesie jego standard - gorąca para z łatwością usuwa drobnoustroje i bakterie. Jeśli wybór odpowiedniego modelu przysparza Ci problemów, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie udzielą potrzebnych informacji.
Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com
Zobacz również nasze pozostałe artykuły:
Zasady używania parownic i podstawowe metody czyszczenia
Przeznaczenie parownic
Akcesoriów i sposoby ich wykorzystania
Parownica Karcher w łazience: Skuteczne usuwanie kamienia i osadu
Jak odkamienić parownicę Karcher?
Czyszczenie fug w łazience: Skuteczne metody z wykorzystaniem parownicy Karcher