(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Przeznaczenie odkurzaczy piorących / z funkcją prania i jak dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb.


Maszyny ekstrakcyjne, potocznie nazywane odkurzaczami piorącymi, coraz bardziej zyskują na popularności. Przystępne ceny urządzeń tego typu oraz niskie koszty eksploatacji sprawiają, że urządzenia te wybierane są coraz częściej. Piorąc tapicerkę lub dywan własnoręcznie, nie dość, że oszczędzamy na wynajęciu firmy sprzątającej, to jeszcze mamy pewność co do dokładnego wysprzątania powierzchni, wszakże sprzątamy sami dla siebie. Dobrze dopasowany odkurzacz z funkcją prania, pozwoli na osiągnięcie bardzo dobrych efektów czyszczenia na każdej powierzchni.

Urządzenia piorące, zgodnie z ich nazwą, wykorzystywane są do prania powierzchni tekstylnych, tzw. ekstrakcji. Pamiętać należy, że tak jak ważna jest sama maszyna piorąca, tak dobór odpowiedniej ssawki do prania oraz zastosowanie odpowiedniej chemii piorącej, wpływają na efekt końcowy. Tym jednak zajmiemy się później, skupmy się teraz na urządzeniach.


odkurzacz piorący


Mnogość dostępnych w sprzedaży modeli pozwala w łatwy sposób dobrać właściwy odkurzacz, dostosowany do Twoich potrzeb, niezależnie, czy zawodowo zajmujesz się praniem, czy potrzebujesz odkurzacza do okazjonalnych prac w swoim domu lub samochodzie.


Wśród użytkowników nieprofesjonalnych, zdecydowanie najpopularniejszą grupą odkurzaczy tego typu są odkurzacze z funkcją prania, a to dzięki nieco bardziej uniwersalnemu charakterowi tych urządzeń. Dopisek "z funkcją prania" wskazuje na to, że urządzenie możesz wykorzystać jeszcze do innych celów, najczęściej do klasycznego odkurzania "na sucho". Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu turbiny odkurzaczy z funkcją prania oraz zamontowaniu odpowiedniej pompy, odkurzacz działa dwufunkcyjnie. Zwróć w tym miejscu uwagę na to, że jedna maszyna pozwoli Ci na kompleksowe zadbanie o dywany, podłogi twarde i wykładziny - przed praniem odkurzasz dywany, wykładziny i podłogi, następnie uzbrajasz odkurzacz w elementy niezbędne do prania i swobodnie czyścisz powierzchnie tekstylne. Idąc dalej, nieznacznie "modyfikujesz" ssawkę ekstrakcyjną i na mokro odświeżasz podłogi (tak, również możesz to zrobić). Proste, a co najważniejsze cały czas wykorzystujesz jedno urządzenie.

Odkurzacz Karcher SE 4001 - czyszczenie ekstrakcyjne

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować taki odkurzacz do pracy. Pamiętaj o kilku prostych zasadach, dzięki którym odkurzacz będzie działał poprawnie - w przypadku odkurzania na sucho, zamontuj w odkurzaczu worek filtracyjny. Jeśli posiadany przez Ciebie model odkurzacza tego wymaga, zmień filtr turbiny na filtr do pracy na sucho i vice versa. Po skończonym praniu wypłucz zbiorniki i wysusz filtr.

Możliwość prania i odkurzania na sucho tym samym odkurzaczem nie jest być może nietypowym rozwiązaniem, ale zdziwi Cię pewnie możliwość zmywania podłóg. Możliwość tę uzyskujesz dzięki zastosowaniu odpowiedniej listwy zbierającej, którą możesz odnaleźć na wyposażeniu wybranych odkurzaczy z funkcją prania. Listwa taka zakładana jest na sam czubek dyszy ekstrakcyjnej do prania dywanów (szeroka, trójkątna dysza). Uruchamiając odkurzacz, który wcześniej został przez Ciebie przygotowany do procesu prania, zadziała on tak jak spryskiwacz, nanosząc wodę równomiernie na zmywaną powierzchnię. Gumowa listwa zbierająca, na zasadzie ściągaczki do okien, zbiera nadmiar wody, a mocna turbina ssąca odkurzacza, odsysa wodę z zabrudzeniami do zbiornika. Całość wygląda podobnie jak w przypadku prania dywanu lub wykładziny.

Wszechstronny odkurzacz

Profesjonaliści, oferujący usługi prania dywanów i wykładzin, chętniej wybiorą urządzenia z linii profesjonalnej - odkurzacze piorące (odkurzacze ekstrakcyjne). Z założenia, urządzenia te nastawione są na wykonywanie jednej czynności z maksymalną skutecznością. Urządzenia z linii profesjonalnej nie różnią się znacząco od ich domowych odpowiedników. Zasada działania, rodzaj turbiny ssącej i pompy są bardzo podobne. Sam proces prania jest taki sam.

Odkurzacze ekstrakcyjne z linii profesjonalnej nie posiadają jednak funkcji odkurzania na sucho. Ich turbiny nie są zabezpieczone przed pyłem i kurzem, które mogą doprowadzić do uszkodzenia silnika - brak w nich odrębnych filtrów turbiny. Służyć mogą jedynie do przeprowadzania ekstrakcji - odsysana z pranych powierzchni woda sama w sobie zachowuje się jak filtr, zapobiegając wzbijaniu się kurzu i pyłu podczas pracy.

Maszyny ekstrakcyjne charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na czas pracy, jej środowisko oraz obciążenia, dlatego najlepiej sprawdzają się jako wyposażenie hoteli, restauracji, biurowców oraz oczywiście - jako podstawowy asortyment będący na wyposażeniu firm sprzątających.

Sprzątanie pokoju hotelowego Puzzi 10/1

Odkurzaczami tymi możemy swobodnie prać nawet rozległe i duże powierzchnie.

Dodatkowo, wybrane modele profesjonalnych odkurzaczy ekstrakcyjnych mają możliwość zastosowania specjalistycznych elektroszczotek. Są to duże ssawki ekstrakcyjne, wyposażone w napędzane elektrycznie, szczotki obrotowe, które dodatkowo przeczesują runo dywanów i wykładzin podczas prania. Dzięki zastosowaniu elektroszczotki, będziesz mógł szybko i wydajnie pracować nawet na bardzo dużych powierzchniach.

Profesjonalne rozszerzenie do profesjonalnego odkurzacza

Nowoczesne odkurzacze ekstrakcyjne dla profesjonalistów, podobnie jak ich domowe odpowiedniki, mogą zbierać wodę z powierzchni twardych. Dysze ekstrakcyjne tych urządzeń wyposażane są w odpowiednie listwy zbierające, dokładnie przylegające do czyszczonej powierzchni.

Zyskujące na popularności urządzenia piorące to świetny wybór dla każdego zainteresowanego podniesieniem standardu czystości w swoim domu. Regularne pranie dywanu lub wykładziny, a także tapicerek domowych i samochodowych, powoli Ci na zachowanie ich świetnego wyglądu przez długi czas. Jeśli wybór odpowiedniego modelu odkurzacza będzie sprawiał Ci problem, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi doradcy chętnie udzielą niezbędnych informacji.


Jeśli potrzebujesz  więcej wiedzy o odkurzaczach, to serdecznie zachęcamy do przeczytania tych artykułów:

Odkurzacz piorący — jaki wybrać?
Czym jest odkurzacz piorący / z funkcją prania i co je różni?
Jak używać odkurzacza piorącego
Odkurzacz piorący ranking — zobacz najlepsze odkurzacze piorące 2023
Odkurzacz piorący Karcher w walce z alergenami i roztoczamiCzekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com