Jak korzystać z szorowarki, na co zwrócić uwagę?
Urządzenia szorujące, choć nieskomplikowane w obsłudze, wymagają wykonywania określonych czynności i zabiegów, aby zapewnić im długą żywotność oraz wykonywanie prac czyszczących z należytą dokładnością. Odpowiednio przygotowana do pracy szorowarka pozwoli na osiągnięcie doskonałych rezultatów szybko i sprawnie, jak również nie będzie sprawiać problemów technicznych dla operatora.
Szorowarka radzi sobie z czyszczeniem powierzchni nawet w dość trudnych warunkach i w większości przypadków nie wymaga nadmiernej uwagi ze strony operatora. Urządzenie nie jest jednakże niezniszczalne i jak każde - wymaga odpowiedniego przygotowania samej maszyny, a także powierzchni.
Przede wszystkim, zwróć uwagę na:
1. Usuń z czyszczonej powierzchni duże elementy, np.: kamienie, kapsle, śruby, nakrętki, stłuczone szkło. To wszystko może wpłynąć negatywnie na pracę szorowarki. Ostre fragmenty doprowadzić mogą do uszkodzenia belki ssawnej, „kalecząc” listwę zbierającą, a zassany przez urządzenie ostry element, może również uszkodzić wewnętrzną warstwę węża ssącego. Jeżeli na czyszczonej powierzchni zalegają tego typu zanieczyszczenia, warto wstępnie zamieść powierzchnię za pomocą zamiatarki lub użyć odkurzacza przemysłowego.
2. Wylewaj z szorowarki brudną wodę po zakończeniu pracy. Zalegająca w zbiorniku brudna woda, którą odessało urządzenie jest siedliskiem zarazków oraz resztek organicznych. Woda taka dość szybko zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach, namnażają się w niej także bakterie. Regularne opróżnianie zbiornika oraz płukanie czystą wodą jego wnętrza, rozwiąże ten problem i zapewni operatorowi urządzenia, lepsze warunki pracy.
3. Stosuj środki czyszczące przeznaczone do maszyn szorujących. Pomimo, że urządzenia szorujące są odporne na działanie większości rodzajów środków chemicznych, nieodpowiednio dobrane preparaty, a zwłaszcza preparaty nie przeznaczone do użytku z szorowarkami, mogą znacząco skrócić żywotność elementów eksploatacyjnych, w szczególności szczotek oraz listew ssących. Dodatkowo, zbyt mocne preparaty czyszczące mogą doprowadzić do degradacji wewnętrznych uszczelniaczy urządzenia.
4. Kontroluj stopień zużycia szczotki. Szczotka, niezależnie czy tarczowa czy walcowa, w naturalny sposób zużywa się podczas pracy – ściera się. Każda szczotka posiada znacznik pozwalający w prosty sposób określić stopień jej zużycia, tak jak znacznik na bieżniku opony samochodowej. Szczotki mocno zużyte, z postrzępionym włosiem, nie zapewniają dobrych właściwości czyszczących, obniżając tym samym ogólną jakość sprzątania. Kontrolując stan szczotki i regularnie ją wymieniając, zapewnisz sobie niepogorszone efekty czyszczenia.
5. Kontroluj stopień zużycia listwy ssącej. Tak jak w przypadku szczotek, listwa ssawna zamontowana na belce naturalnie ściera się podczas pracy. Listwa popękana lub postrzępiona nie zbiera wody w sposób optymalny, powstawać mogą na posadzkach podłużne ślady po niezebranej wodzie, belka może także nie usuwać nadmiaru wody w powierzchni, pozostawiając ją mocno zamoczoną. Wymiana listwy ssawnej pozwala na zachowanie maksymalnej wydajności urządzenia oraz doskonałe efekty zbierania brudnej wody.
Zadbana szorowarka to urządzenie które może pracować skutecznie, dokładnie i bezproblemowo. Pamiętając o tych kilku ważnych czynnościach, zapewnisz sobie także wygodę w pracy urządzeniem szorującym, które będzie pracować tak jak powinno, zgodnie z normami wyznaczonymi przez producenta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach szorujacych, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com
Zobacz inne ciekawe artykuły:
Jak działa szorowarka? Poznaj wszystkie rodzaje szorowarek
Rodzaje szorowarek
Szorowarka do podłóg Karcher — Idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu