(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Jak działa szorowarka? Poznaj wszystkie rodzaje szorowarek


Urządzenie szorujące lub inaczej zwane szorowarka, kojarzone jest przede wszystkim z maszynami do mycia podłóg oraz czyszczenia posadzek. Ten sprzęt będzie idealny do dużych powierzchni magazynowych i biur. Wykorzystają go również przedsiębiorcy, właściciele sklepów lub posiadacze sporych domów. Wybór tego produktu pomoże kilkukrotnie skrócić pracę i wykonać tę samą czynność zdecydowanie dokładniej niż  przy czyszczeniu ręcznym. Choć urządzenia tego typu często przypominają samojezdne maszyny z fotelem operatora, to można spotkać także  urządzenia prowadzone ręcznie lub kompaktowych rozmiarów szorowarki do prac na małych przestrzeniach.
Karcher BD 50/50C BP szorowarka

Urządzenia szorujące stały się rewolucją w zakresie szybkiego i dokładnego czyszczenia rozległych powierzchni. Duże supermarkety, hotele, magazyny, lotniska od dawna korzystają z tej technologii, zapewniając sobie czyste powierzchnie, gotowe do użytku niemalże od razu po zastosowaniu urządzenia. Dodatkowo, dzięki postępującej miniaturyzacji, także właściciele niewielkich sklepów, restauracji czy nawet prywatnych domów cieszyć mogą się solidną, kompaktową szorowarką.


szorowarka do podłóg


Jak działa szorowarka?

Samo urządzenie, choć na pierwszy rzut oka przypominać może skomplikowaną, ciężką maszynę, ma dość prostą konstrukcję i nieskomplikowaną zasadę działania. Szorowarka, co sugeruje nazwa, oferuje możliwość gruntownego czyszczenia powierzchni poprzez jej szorowanie za pomocą odpowiedniej szczotki. Silnik napędzający szczotkę, który zasilany może być akumulatorowo lub sieciowo, wprowadza ją w ruch obrotowy. Dynamika szybko obracającej się szczotki oraz jej fizyczny docisk do podłoża, zapewniony przez masę głowicy czyszczącej, pozwala na odspajanie nawet mocno utrwalonych zabrudzeń. Dodatkowo, wbudowany w urządzenia szorujące dozownik sprawia, że szczotka cały czas zwilżana jest wodą oraz preparatem czyszczącym, który należy rozmieszać w wodzie. Obecność środków czyszczących w procesie sprzątania znacząco podnosi efektywność pracy. Aby zminimalizować czas schnięcia podłogi, zdecydowana większość szorowarek wyposażona została w belkę ssawną. Belka ssawna na bieżąco wciąga wodę z rozpuszczonymi zabrudzeniami, pomagając w osuszaniu powierzchni, a pompa ssąca oraz odpowiedni układ kanałów transportuje ją do wbudowanego zbiornika.

Karcher BD 43/25C BP szorowarka

Duża funkcjonalność urządzeń szorujących oraz prostota ich zastosowania w różnych warunkach, sprawiają, że proces czyszczenia, a przede wszystkim jego czas, może zostać znacząco zredukowany. Szorowarka oznacza także ogromną wygodę dla operatora - maszyna obsługiwana jest intuicyjnie i nie wymaga dużego wysiłku fizycznego ani specjalistycznej wiedzy.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki?

Wydajność: upewnij się, że wybrana szorowarka jest wystarczająco wydajna do Twoich potrzeb, z uwzględnieniem rozmiaru powierzchni do czyszczenia oraz rodzaju zabrudzeń.

Waga i rozmiar: zwróć uwagę na wagi i rozmiary szorowarki, ponieważ wpłyną one na łatwość manewrowania nią w trudno dostępnych miejscach.

Łatwość obsługi: upewnij się, że szorowarka jest łatwa w obsłudze, a jej ustawienia i funkcje są intuicyjne i proste w użyciu.

Wielkość zbiornika na wodę: sprawdź, jak duża jest pojemność zbiornika na wodę w szorowarce, aby uniknąć częstych przerw w pracy związanych z uzupełnianiem wody.

Rodzaj dyszy: wybierz szorowarkę z odpowiednią dyszą, która najlepiej odpowiada rodzajowi powierzchni do czyszczenia.

Marka i jakość: zwróć uwagę na markę i jakość szorowarki, ponieważ lepsza jakość oznacza zazwyczaj dłuższą żywotność i mniejsze koszty napraw i konserwacji w dłuższej perspektywie czasowej.

Gwarancja i serwis posprzedażny: zwróć uwagę na gwarancję oraz dostępność serwisu posprzedażnego, aby mieć pewność, że w przypadku awarii lub problemów z urządzeniem można liczyć na fachową pomoc i wsparcie techniczne


Zmniejszone koszty, dzięki szorowarce — wysoka wydajność pracy

Wspomnieć także należy o możliwości wygenerowania sporych oszczędności finansowych. Urządzenia szorujące zużywają zdecydowanie mniej wody podczas czyszczenia, aniżeli osoba wykonująca pracę ręcznie, klasycznym mopem. Nisko-watowe silniki zastosowane w urządzeniach szorujących są jednostkami energooszczędnymi, które nie podniosą znacząco opłat za energię (w przypadku szorowarek zasilanych sieciowo) oraz umożliwią stosunkowo długą pracę na jednym naładowaniu baterii (w przypadku szorowarek zasilanych akumulatorowo).
Karcher BR 30/4 szorowarka

 

Jakie są rodzaje szorowarek?

Szorowarka akumulatorowa -  Nie wymaga podłączenia do źródła zasilania, co umożliwia  użytkowanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. W serii profesjonalnej Karcher oferuje takie modele jak:  BR 30/1 C Bp Pack   BR 30/4 C Bp Pack    BR 35/12 C Bp Pack   BD 38/12 C Bp Pack

 

Szorowarka sieciowa - Wymagaja podłączenia do źródła zasilania w sieci elektrycznej. Posiadają dużą moc i są  przeznaczone do profesjonalnego czyszczenia dużych powierzchni, takich jak hale magazynowe, hipermarkety, centra logistyczne czy hotele. Możesz je zobaczyć pod tymi linkami: BR 30/4 C Adv  BR 30/4 C    BR 40/10 C Adv  


Szorowarka jednotarczowa -  Przeznaczone do czyszczenia mniejszych powierzchni, takich jak pomieszczenia biurowe, sklep. Najciekawsze modele: BD 38/12 C Bp Pack    BD 50/50 C Bp Classic     BD 50/60 C Ep Classic   BDP 43/400 C   BDS 43/ Orbital C    BD 43/25 C Bp   BD 30/4 C Bp Pack   BDP 50/1500 C


Szorowarki wielotarczowe - Urządzenie te wykorzystuje do czyszczenia wiele tarcz, które obracają się wokół własnej osi, a brud jest zeskrobywany z powierzchni i zbierany do specjalnego pojemnika na brud. Przeznaczone do czyszczenia dużych powierzchni twardych, takich jak hale magazynowe, centra handlowe, lotniska czy centra logistyczne.


Szorowarka walcowa - Wykorzystuje do czyszczenia walcową szczotkę. Jest to urządzenie przeznaczone głównie do czyszczenia powierzchni twardych, takich jak posadzki z betonu, kamienia, terrazzo, czy płytki ceramiczne.

 



Jeżeli zmagasz się z koniecznością oczyszczania dużych powierzchni w swojej firmie lub męczy Cię żmudne sprzątanie podłóg Twojego sklepu lub dużego domu, odpowiednio dobrana szorowarka może skutecznie rozwiązać ten problem. Szybkość, wygoda i oszczędność - te słowa zdecydowanie charakteryzują nowoczesne urządzenia szorujące, które mogą stać się dla Ciebie podstawą utrzymania porządku w Twoim otoczeniu. W przypadku dodatkowych pytań związanych z obsługą oraz przeznaczeniem szorowarek, zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com



Zobacz inne ciekawe artykuły:
Rodzaje szorowarek
Jak korzystać z szorowarki, na co zwrócić uwagę?

Szorowarka do podłóg Karcher — Idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu