(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Czym jest odkurzacz domowo-warsztatowy, konstrukcja, różnice w stosunku do "zwykłych" (typowo domowych) odkurzaczy.

 

Odkurzacz to z pewnością urządzenie #1 w Twoim domu. Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie domowych porządków bez gruntownego odkurzenia dywanów i podłóg, czasem jednak dobry odkurzacz potrzebny jest także do nieco większych wyzwać, jak np. odkurzenie samochodu, praca w kotłowni, na strychu lub w przydomowym warsztacie. Czy "zwykły", domowy odkurzacz podoła im? Niekoniecznie, w takich przypadkach zastosować powinieneś urządzenie większego kalibru.

 

karcher wd3


Czystość i utrzymanie porządku w miejscu pracy to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa i wydajności. Warsztaty, garaże, magazyny i inne miejsca pracy często generują duże ilości zanieczyszczeń, takich jak pył, wióry, skrawki metalu i inne odpadki. W celu skutecznego usunięcia tych zanieczyszczeń powstały odkurzacze warsztatowe. Są to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które oferują większą moc i wytrzymałość niż standardowe odkurzacze domowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej odkurzaczom warsztatowym i ich kluczowym cechom.

Odkurzacz Karcher WD 5, odkurzanie chodnika


Z czego jest zbudowany odkurzacz warsztatowy?

Odkurzacze warsztatowe nazywane często odkurzaczami uniwersalnymi, pod kątem konstrukcyjnym nie różnią się znacznie od typowo domowych modeli. Urządzenie posiada standardowy silnik oraz turbinę do wytwarzania podciśnienia, zamkniętą w estetycznej obudowie. Odkurzacze te zabezpieczone są odpowiednim filtrem, a do poprawnej pracy zamontować powinieneś w nich worek filtracyjny. Czy w tym przypadku coś Cię zaskoczyło? Nie sądzimy. Swobodnie możesz więc pracować takim odkurzaczem w swoim mieszkaniu, wszakże oba urządzenia (odkurzacz domowy i uniwersalny) to klasyczne odkurzacze spełniające podobne funkcje i działające na tych samych zasadach. Modele domowo-warsztatowe są jednak modelami charakteryzującymi się większą wytrzymałością i odpornością na środowisko pracy dzięki trzem, podstawowym czynnikom:


  • wytrzymała obudowa turbiny i zbiornika - tworzywo użyte do wytworzenia obudowy jest bardzo odporne na obicia i uderzenia, do pewnego stopnia amortyzuje siłę uderzeń i kolizji
  • prosta konstrukcja - odkurzacze uniwersalne wykonywane są w oparciu o nieskomplikowany i prosty w serwisowaniu układ turbiny ssącej oraz silnika, w modelach tych nie odnajdziesz także mogących ulegać awarii "gadżetów", takich jak zwijak kabla czy sprężynowe klapy schowków
  • zabezpieczona turbina oraz silnik - podzespoły odkurzaczy domowo-warsztatowych chronione są do pewnego stopnia przed pyłami i wilgocią, dzięki czemu urządzenie może pracować w bardziej niesprzyjających warunkach

Odkurzacz Karcher WD 6 P Premium


 

Odkurzacz przemysłowy, na co zwracać uwagę przy kupnie?

 

Moc ssania i wydajność: Jedną z głównych cech odkurzaczy warsztatowych jest ich imponująca moc ssania. Dzięki silnikom o większej mocy w porównaniu do odkurzaczy domowych, są one w stanie skutecznie usuwać duże ilości zanieczyszczeń. Wióry, pył, piasek, żużel czy skrawki metalu nie stanowią problemu dla tych urządzeń. Ich wydajność pozwala na szybkie i skuteczne oczyszczanie powierzchni, co przekłada się na zwiększoną produktywność w miejscu pracy.


Wytrzymała konstrukcja: Odkurzacze warsztatowe są zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach pracy. Ich obudowa jest wykonana z wytrzymałego materiału, takiego jak metal lub odporny na uszkodzenia plastik. Dzięki temu są one odporne na przypadkowe uderzenia, upadki czy uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że odkurzacze warsztatowe są bardziej trwałe i wytrzymałe w porównaniu do standardowych odkurzaczy domowych.


Duża pojemność zbiornika: W przeciwieństwie do odkurzaczy domowych, odkurzacze warsztatowe mają znacznie większą pojemność zbiornika na kurz i odpadki. Dzięki temu można gromadzić większe ilości zanieczyszczeń, co skutkuje mniejszą potrzebą częstego opróżniania zbiornika. Jest to niezwykle korzystne w przypadku intensywnego użytkowania odkurzacza w miejscu pracy, gdzie generowane są duże ilości odpadów.


Wielofunkcyjność: Odkurzacze warsztatowe często oferują różnorodne funkcje, które umożliwiają czyszczenie różnych powierzchni i typów zanieczyszczeń. Niektóre modele posiadają funkcję mokrego odkurzania, co pozwala na skuteczne usuwanie zarówno suchych zanieczyszczeń, jak i cieczy. Dodatkowo, wiele odkurzaczy warsztatowych jest wyposażonych w różne akcesoria, takie jak szczotki, węże o różnych długościach, dysze do czyszczenia szczelin i inne. To sprawia, że są one wszechstronnymi narzędziami do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.


Filtracja wysokiej jakości: Ważnym elementem odkurzaczy warsztatowych jest skuteczna filtracja. Wbudowane filtry wysokiej jakości pozwalają zatrzymać pył, drobne cząsteczki i inne zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić silnik odkurzacza. Dzięki temu odkurzacze warsztatowe są bardziej wydajne i dłużej utrzymują wysoką jakość czyszczenia.Do czego wykorzystasz odkrzacz warsztatowy?

Odkurzacz domowo-warsztatowy możesz zatem wykorzystywać do dowolnych prac związanych z odkurzaniem. Ponieważ to nadal klasyczny odkurzacz, z łatwością użyjesz go podczas odkurzania dywanu w swoim domu, wykładzin oraz podłóg twardych, do zbierania kurzu. Dzięki zwiększonej wytrzymałości, maszyna posłuży Ci także podczas domowych remontów oraz przebudów, do pracy w garażu, piwnicy oraz na strychu, do odkurzania samochodu, a jeżeli jesteś majsterkowiczem lub hobbystą, będzie on nieodzownym wyposażeniem Twojego przydomowego warsztatu. Bardzo ważną cechą odkurzaczy domowo-warsztatowych jest możliwość zbierania z ich pomocą wody oraz rozlanych płynów. Pamiętaj jednak, że odkurzacz to nie pompa ogrodowa, nie osuszy Twojego basenu czy beczki z wodą opadową. Z łatwością poradzi sobie za to z odessaniem roztopionego śniegu w twoim garażu albo wody która wyciekła z pralki, zbierze także mokre liście z tarasu itp.

Odkurzacz Karcher WD 3 P z gniazdkiem do elektronarzędzi 230V

Szeroka uniwersalność odkurzaczy domowo-warsztatowych oraz ich zwiększona względem typowo domowych modeli wytrzymałość, czynią z nich doskonałe urządzenia dla każdego domu i mieszkania. Poszukując nowego odkurzacza do swoich potrzeb, zastanów się dokładnie czy zalety odkurzaczy domowo-warsztatowych nie stanowią dla Ciebie ważnych czynników, których brakowało w Twoim "zwykłym", domowym odkurzaczu.


Dobrze dopasowany do Twoich potrzeb odkurzacz nie tylko sprawi, że wykonasz pracę szybko i solidnie, zapewni także duży komfort pracy oraz swobodę. W celu uzyskania większej ilości informacji nt. odkurzaczy domowo-warsztatowych, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.Zajrzyj do naszych porad eksperta i przeczytaj pozostałe artykuły z kategorii odkurzacze warsztatowe

Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com