(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Zasady korzystania z odkurzaczy domowo-warsztatowych.


Odkurzacze domowo-warsztatowe to niewątpliwie jedne z najbardziej przydatnych urządzeń w Twoim domu, zwłaszcza, jeśli chętnie przeprowadzasz w nim remonty, jesteś majsterkowiczem albo cenisz sobie czystość w swoim samochodzie, piwnicy, kotłowni czy garażu. Odporne na niezbyt przyjazne warunki pracy, odkurzacze domowo-warsztatowe to także maszyny o prostej, nieskomplikowanej konstrukcji i dużej łatwości użytkowania — jeżeli choć raz w życiu odkurzałeś zwykłym odkurzaczem, to z pewnością odkurzacz domowo-warsztatowy nie przysporzy Ci żadnych problemów.

Odkurzanie parkietu, odkurzaczem domowo-warsztatowym Karcher WD 2

Praca przy użyciu odkurzacza uniwersalnego (domowo-warsztatowego) powinna być bezpieczna zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego odkurzacza - na pewno nie chcesz spowodować żadnego wypadku ani uszkodzić swojej maszyny, prawda? Pamiętaj, że pracujesz z urządzeniem elektrycznym. Stosuj więc wszystkie zasady bezpieczeństwa niezbędne podczas prac z wykorzystaniem urządzeń i narzędzi zasilanych elektrycznie.

Jeżeli chcesz pracować z pomocą odkurzacza domowo-warsztatowego podczas usuwania suchych zanieczyszczeń, koniecznie zamontuj w swoim odkurzaczu odpowiedni filtr turbiny oraz pasujący do Twojego modelu odkurzacza, worek filtracyjny. Filtr turbiny zabezpieczy ją przed szkodliwym wpływem drobnych pyłów i kurzu, które powstają wewnątrz odkurzacza podczas odkurzania. Worek filtracyjny gromadził będzie zbierane zanieczyszczenia. Konstrukcja worka pozwoli Ci na jego łatwe usunięcie z odkurzacza w przypadku zapełnienia, ograniczając kontakt z zebranymi zabrudzeniami.

 

karcher wd3


Nie pomijaj worka filtracyjnego podczas odkurzania "na sucho"!  Jego brak w odkurzaczu domowo-warsztatowym może doprowadzić do zapylenia turbiny odkurzacza i powstania awarii. Worek filtracyjny to świetna zapora dla suchych zabrudzeń oraz doskonała pomoc dla Ciebie - gdy będzie już pełen, zwyczajnie wyciągasz go z odkurzacza, wyrzucasz do kosza i zakładasz nowy egzemplarz, bez nadmiernego kurzenia i brudzenia rąk.

Wciąganie wody odkurzaczem Karcher

Jeżeli musisz wykorzystać odkurzacz uniwersalny do prac na mokro, zamontuj w nim tylko filtr turbiny. Filtr zabezpieczy turbinę przed drobinkami wilgoci oraz mogącymi powstać, niewielkimi ilościami pyłów. Wciąganie rozlanych płynów oraz innych mokrych zabrudzeń nie wymaga stosowania worków filtracyjnych  zabrudzenia trafią prosto do zbiornika odkurzacza, z którego całość łatwo jest wylać do odpływu lub toalety. Po skończonej pracy "na mokro" wymontuj filtr turbiny i oceń jego stan. Jeśli jest mocno zabrudzony, oczyść go pod bieżącą wodą, a następnie wysusz. Wypłucz także zbiornik odkurzacza.Pamiętaj o kontrolowaniu filtra turbiny swojego odkurzacza domowo-warsztatowego. Jeżeli zauważysz mocne zabrudzenie filtra, delikatnie otrzep go, przedmuchaj sprężonym powietrzem na otwartej przestrzeni lub oczyść go pod bieżącą wodą (nie namaczaj filtra). Regularnie czyszczony filtr zachowa dłuższą żywotność i zapewni wysoką skuteczność filtracji powietrza. Nie zapominaj o konieczności wymiany filtra w przypadku dużego zużycia. Stary lub mocno zużyty filtr traci swoje właściwości, efektywność stopnia filtracji może spaść, co nie wpłynie korzystnie na Twój odkurzacz i otoczenie (zapach kurzu podczas pracy).

Podłączenie elektronarzędzi do odkurzacza Karcher.

Planując pracę przy użyciu odkurzacza domowo-warsztatowego z gniazdem do elektronarzędzi w połączeniu z urządzeniami typu szlifierka, wyrzynarka czy polerka oscylacyjna, upewnij się czy odkurzacz ma możliwość obsługi elektronarzędzia które posiadasz, chodzi w tym przypadku o jego moc. Informację o maksymalnej mocy elektronarzędzia, które możesz podłączyć do swojego odkurzacza domowo-warsztatowego, odnajdziesz w instrukcji obsługi odkurzacza. Moc elektronarzędzia odczytasz z jego tabliczki znamionowej lub z instrukcji obsługi.

Postępując ze standardowymi, można by rzec, zasadami bezpieczeństwa i obsługi odkurzaczy i sprzętu elektrycznego, praca z wykorzystaniem odkurzacza domowo-warsztatowego będzie nie tylko bezpieczna, ale także szybka, sprawna i skuteczna. Dzięki ogromnej uniwersalności tych odkurzaczy, znajdą one zastosowanie w każdym domu, ułatwiając utrzymanie porządku jego mieszkańcom. W przypadku wątpliwości lub problemu z doborem idealnego odkurzacza do Twoich potrzeb, nie wahaj się skontaktować z naszymi doradcami!

Czekamy z niecierpliwością na Twój telefon ☎️ 880 014 265 lub wiadomość ✉️ biuro@myjki.com


Zobacz pozostałe ciekawe artykuły:
Przeznaczenie odkurzaczy domowo-warsztatowych, do jakich prac warto go wybrać
Czym jest odkurzacz domowo-warsztatowy, konstrukcja, różnice w stosunku do zwykłych domowych odkurzaczy
Kompleksowy przewodnik po odkurzaczu Karcher WD3: Wszystko, co musisz wiedzieć