(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Myjka parowa do domu: Analiza korzyści i porównanie modeli

myjka parowa

 

 

Myjka parowa do okien i podłóg to urządzenie, które podgrzewa wodę, a następnie wykorzystując parę w połączeniu z wysokim ciśnieniem usuwa zabrudzenia. Przekonaj się, czy myjka parowa do okien sprawdzi się w Twoim przypadku, jakie rodzaje myjek są dostępne na rynku i jak sprawdzają się w praktyce konkretne urządzenia.

Jak działa myjka parowa?

Jeżeli zastanawiasz się, jak działa myjka parowa, pamiętaj, że proces ten jest stosunkowo prosty. Składa się on z następujących etapów:

  • podgrzanie wody,
  • generowanie pary pod ciśnieniem,
  • dostarczanie pary na czyszczoną powierzchnię,
  • czyszczenie i dezynfekcja,
  • ochłodzenie i wyschnięcie czyszczonej powierzchni. 


To prosta i zarazem skuteczna w czyszczeniu metoda działania. Przekonaj się, czy warto zainwestować w myjki do mebli oraz innych powierzchni.



parownica karcher


Parownica do sprzątania — czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić myjkę parową. Odpowiedź brzmi: tak! Kluczowe jest jednak dobranie produktu, który swoją specyfikacją będzie odpowiadał Twojemu zapotrzebowaniu.

 

Doskonałe opinie panują na przykład na temat parownic Karcher. To wielofunkcyjne urządzenia. Myjka parowa gwarantuje możliwość:

  • odświeżania,
  • usuwania brzydkich zapachów z tkanin, a także
  • prasowania.

Nierzadko urządzenie to stosowane jest także do mycia samochodów, usuwania starych tapet i naklejek, a także czyszczenia kaloryferów oraz żaluzji. Parownica doskonale sprawdza się także jako myjka parowa do mebli. Podstawowym argumentem, który skłania wiele gospodarstw domowych oraz firm do zainwestowania w tego typu sprzęt jest jego uniwersalność oraz wysoka efektywność. 

 

Ponadto myjki parowe są szczególnie cenione za to, że nie wymagają stosowania detergentów, co sprawia, że są ekologiczne i bezpieczne dla alergików. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie materiały są odporne na wysoką temperaturę pary, dlatego przed użyciem myjki parowej na konkretnym materiale, należy sprawdzić jego odporność na ten czynnik. Bardzo ważne jest także ustawienie odpowiedniej temperatury pary w parownicy.

Myjka parowa do okien — rodzaje

Wiesz już, jak działa parownica do sprzątania, czy warto zdecydować się na to urządzenie, a także jakie są największe korzyści wykorzystania myjki parowej. Warto również, abyś poznał podstawowe rodzaje tego produktu. Pojęcia „myjka parowa” oraz „parownica” stosuje się często naprzemiennie. W istocie nie jest to jednak dokładnie to samo. W naszej ofercie odnaleźć możesz następujące rodzaje urządzeń:

Myjki parowe to lekkie, kompaktowe urządzenia, które idealnie nadają się do szybkiego czyszczenia mniejszych powierzchni. Posiadają krótką dyszę i niewielki zbiornik na wodę. Są proste w obsłudze i przechowywaniu, co czyni je idealnymi dla małych mieszkań i szybkich porządków. Bardzo często wykorzystywane są na przykład jako myjki parowe do ram okiennych lub myjki parowe do samochodów. Myjka parowa do mebli tapicerowanych to kolejne zastosowanie tego produktu.

 

Parownice to pełnowymiarowe urządzenia, które przypominają wyglądem odkurzacz. Oferują najszerszy zakres zastosowań i są skuteczne w docieraniu do trudno dostępnych miejsc. Generują gorącą parę pod ciśnieniem co najmniej 3 barów, a temperatura pary osiąga 100℃. Ich zaletą jest skuteczność w usuwaniu zabrudzeń i likwidacja drobnoustrojów. To, jaka parownica do samochodu sprawdzi się najlepiej, zależy między innymi od rozmiaru i typu pojazdu, poziomu zabrudzeń, a także częstotliwości oraz intensywności wykorzystywania urządzenia. Zastosowanie parownicy przy czyszczeniu samochodów to natomiast tylko jedna z możliwości. 

 

Mopy parowe to urządzenia specjalnie zaprojektowane do czyszczenia podłóg. Mają budowę przypominającą pionowy odkurzacz i są bardzo wygodne w użyciu na większych powierzchniach płaskich. Są również efektywne w usuwaniu brudu z różnego rodzaju podłóg. Na uwagę zasługuje fakt, że pozostawiają na czyszczonej powierzchni jedynie minimalną wilgoć. 

 

Odkurzacze parowe łączą funkcje tradycyjnego odkurzacza z myjką parową. Mogą usuwać zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia, a dodatkowo je odsysają. Są wszechstronne i praktyczne, szczególnie w miejscach, gdzie wymagane jest głębokie czyszczenie.

Myjka parowa do okien i podłóg — zestawienie modeli

Bez względu na to, czy interesuje Cię myjka parowa do mycia samochodu, czy też myjka parowa do łazienki, powinieneś wybrać odpowiedni produkt. Do naszego zestawienia wybraliśmy 4 myjki parowe. Opinie, które można znaleźć na ich temat są pozytywne, ale urządzenia te różnią się od siebie specyfikacją. Chodzi o myjki parowe Karcher:

 

Myjka parowa Karcher SC1 Easy Fix to najmniejsza parownica z oferty Karcher. Za sprawą kompaktowych rozmiarów świetnie nadaje się do szybkiego czyszczenia małej kuchni bądź też łazienki. Urządzenie pracuje z ciśnieniem maksymalnie 3 barów. Wydajność powierzchniowa na jedno napełnienie zbiornika to natomiast ok. 20 metrów kwadratowych. Deluxe EasyFix z kolei to urządzenie, które emituje parę o ciśnieniu do maksymalnie 3,2 bara. Wydajność powierzchniowa to natomiast ok. 75 m2. 

 

SC 4 EasyFix — urządzenie które działa z mocą maksymalnie 3,5 bara. W tym przypadku wydajność powierzchniowa na jedno napełnienie zbiornika wynosi około 100 metrów kwadratowych. SV 7 to odkurzacz parowy, który łączy w sobie zalety parownic oraz odkurzaczy. Urządzenie cechuje się maksymalnym ciśnieniem, które wynosi 4 bary. 

 

Badania dowodzą, że użycie odkurzacza Kärcher SV7 do punktowego czyszczenia przez 30 sekund, przy pełnej mocy pary i bezpośrednim kontakcie z czyszczoną powierzchnią, skutkuje eliminacją 99,999% wirusów z otoczką, w tym takich jak koronawirus czy grypa (z wyjątkiem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich, twardych powierzchniach domowych. W testach użyto zmodyfikowanego wirusa krowianki Ankara.



Pozostałe artykuły:

Czym jest parownica i jak działa?
Przeznaczenie parownic. Co można umyć parownicą?
Zasady używania parownic i podstawowe metody czyszczenia
Dobór akcesoriów i sposoby ich wykorzystania
Parownica Karcher w łazience: Skuteczne usuwanie kamienia i osadu
Jak odkamienić parownicę Karcher?
Czyszczenie fug w łazience: Skuteczne metody z wykorzystaniem parownicy Karcher