(pusty)

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

 Realizuj zamówienie

 porównaj
Darmowy transport*
Wysyłka do 24h
ZWROT TOWARU 30DNI!
RÓWNIEŻ DLA FIRM
690 933 888 577 303 877

Kategorie

Newsletter

zapisz się do newslettera

Odkurzacze kominkowe

odkurzacz kominkowy

 

Odkurzacz kominkowy — do czego może zostać użyty

Może być ulgą dla wszystkich posiadaczy domowych palenisk, entuzjastów grillowania czy urządzania ogniska w ogrodzie. Nie musisz już ręcznie zbierać popiołu łopatką i zamiatać jego resztek, co zawsze powoduje powstawanie ogromnej ilości pyłu. Dzięki specyficznemu systemowi filtracji oraz wytrzymałej turbinie zabezpieczonej przez zapyleniem, odkurzacz kominkowy może pozwolić na szybkie i sprawne oczyszczenie paleniska, wciągając wystudzony popiół oraz resztki po spalaniu. Bezworkowa konstrukcja odkurzacza kominkowego może pozwolić na zastosowanie go w każdej chwili, bez konieczności montowania worków filtracyjnych czy dodatkowych filtrów membranowych. Standardowy rozmiar rur ssących odkurzacza kominkowego może pozwolić na dopasowanie do niego wielu przydatnych akcesoriów, dzięki którym odkurzacz kominkowy może znaleźć zastosowanie także podczas innych prac czyszczących. Za jego pomocą (po odpowiednim doposażeniu) możemy np. odkurzyć piwnicę oraz kotłownię, posprzątać na zakurzonym strychu i w schowkach, sprzątnąć wnętrze samochodu oraz posadzkę w garażu.


Odkurzacz do kominka — zalety posiadania

Wysoka wydajność czyszczenia: Odkurzacze kominkowe Kacher są specjalnie zaprojektowane, aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z systemów grzewczych, takie jak popiół, kurz, sadza, węgiel i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu można utrzymać system grzewczy w czystości i zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie.

Bezpieczeństwo: Korzystanie z odkurzacza kominkowego Kacher jest bezpieczne i wygodne. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod czyszczenia kominków, takich jak szufelka i miotła, odkurzacze kominkowe nie generują pyłu i zanieczyszczeń w powietrzu, co zwiększa ryzyko chorób układu oddechowego.

Oszczędność czasu: Korzystanie z odkurzacza kominkowego Kacher jest szybkie i łatwe. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do ręcznego czyszczenia kominka, pieca lub innego urządzenia grzewczego.

Uniwersalność: Odkurzacze kominkowe Kacher są uniwersalne i można je stosować do czyszczenia różnych urządzeń grzewczych, w tym pieców, kominków, kotłów i innych.

Niski koszt eksploatacji: Odkurzacze kominkowe Kacher są wydajne i nie generują dodatkowych kosztów, takich jak wymiana worków czy filtry. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urządzeń grzewczych przez długi czas.


Czyszczenie komina — zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W okresie sezonu grzewczego, gdy zaczynamy używać pieców i kominków, pojawia się problem z czyszczeniem popiołu i sadzy. Przy codziennym użytkowaniu, wymagane jest częste sprzątanie. Niemożliwe jest jednak korzystanie z tradycyjnych metod, takich jak zmiotka i szufelka, ponieważ powodują one rozprzestrzenianie pyłu po całym pomieszczeniu, co następnie osadza się na wszystkich powierzchniach i sprzętach w pobliżu. Wciąganie popiołu zwykłym odkurzaczem domowym również nie jest skuteczne, a ponadto może zniszczyć urządzenie, które nie jest przystosowane do takiego rodzaju pracy. W takiej sytuacji niezwykle ważny okazuje się odkurzacz kominkowy, wyposażony w specjalny system filtracji, który radzi sobie z drobnymi cząstkami oraz elementami żaroodpornymi. Dzięki temu odkurzacz może skutecznie usuwać ciepły popiół i inne resztki z kominka, pieca lub grilla.

Jak wyczyśćić kominek?

Należy pamiętać, że czyszczenie kominka powinno być rozpoczęte dopiero po dokładnym wygaśnięciu ognia. Nawet jeśli wydaje się, że palenisko jest już całkowicie wygaszone, wciąż mogą znajdować się na dnie paleniska żarzące się fragmenty drewna. Należy jednak unikać używania zwykłej wody do gaszenia ognia.

Podczas czyszczenia kominka pierwszym krokiem jest usunięcie popiołu z paleniska, co można zrobić za pomocą szczotki, szufelki i wiadra. Warto mieć na uwadze, że popiół jest bardzo lekki i może szybko unosić się w powietrzu, osadzając się na różnych powierzchniach, takich jak meble czy inne elementy wyposażenia pomieszczenia. Z tego powodu lepiej jest skorzystać z odkurzacza, ale nie zwykłego sprzętu domowego, który nie jest dostosowany do zbierania takich zanieczyszczeń. Stosowanie odkurzacza domowego do usuwania popiołu i sadzy z kominka może prowadzić do zapchania filtrów i obniżenia jego wydajności, a w najgorszym przypadku nawet do uszkodzenia silnika. Dlatego warto skorzystać z specjalnych odkurzaczy kominkowych, które umożliwiają wygodne i skuteczne usunięcie popiołu bez nieprzyjemnego pylenia.

Kolejnym krokiem w czyszczeniu kominka jest demontaż ruchomych elementów i usunięcie sadzy ze ścian przy użyciu specjalnych płynów przeznaczonych do tego celu. Po kilku minutach należy dokładnie przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, aby pozbyć się resztek zanieczyszczeń.


Czyszczenie szyby kominka

Niezależnie od rodzaju szyby, czyszczenie kominkowej jest niezbędne. Chociaż niektóre wkłady posiadają specjalne rozwiązania, takie jak kurtyny powietrzne lub samoczyszczące szyby, które zapobiegają nagromadzeniu się zanieczyszczeń, szybę trzeba regularnie myć co kilka dni.

Ważne jest, aby unikać stosowania silnych środków chemicznych i skrobaków, które mogą zarysować powierzchnię. Zamiast tego należy użyć specjalnego preparatu do czyszczenia szyb kominkowych, spryskać nim powierzchnię i odczekać, aż brud się rozpuści. Następnie należy przetrzeć szybę wilgotną ścierką. Można również skorzystać z domowych metod, takich jak przetarcie szyby gazetą lub ręcznikiem papierowym, nasączonym popiołem.

Aby ułatwić sobie pracę i uniknąć męczącego szorowania, można skorzystać z myjki parowej, która skutecznie usuwa zabrudzenia bez konieczności stosowania dodatkowych preparatów. Mechaniczne pocieranie specjalną nakładką jeszcze bardziej wzmacnia skuteczność usuwania sadzy. Na koniec szybę wystarczy wytrzeć suchą ściereczką.

Odkurzacz do popiołu

Odkurzacze do popiołu które są dostępne na na myjki.com, posiadają specjalne filtry, zapobiegające rozprzestrzenianiu się drobinek popiołu w powietrzu oraz chronią silnik przed uszkodzeniem. Ważne jest, aby wybrać odkurzacz o odpowiedniej pojemności i wydajności ssania, dostosowany do indywidualnych potrzeb i rodzaju zastosowania. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na cechy takie jak solidna konstrukcja, łatwość czyszczenia i obsługi oraz obecność dodatkowych akcesoriów ułatwiających czyszczenie.


Jaki wybrać odkurzacz kominiowy? — parametry na które należy zwrócić uwagę

Przy wyborze odkurzacza kominkowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które wpłyną na komfort użytkowania:


Pojemność zbiornika na popiół - zwykle wynosi 15-25 litrów, ale można znaleźć modele z mniejszym zbiornikiem. Im większa pojemność, tym wygodniejsze użytkowanie, ale większe gabaryty odkurzacza i trudniejsze manewrowanie nim. W mniejszych kominkach wystarczy mniejszy model.

Moc odkurzacza - im większa moc, tym szybsze i dokładniejsze sprzątanie, ale także większe zużycie energii elektrycznej. Zakres mocy odkurzaczy do kominków to zwykle od 600 do 1000 watów.

Natężenie hałasu - odkurzacze kominkowe generują dźwięk na poziomie 70-80 decybeli, co nie jest specjalnie komfortowe dla ucha, ale jest to akceptowalne na czas czyszczenia kominka.

Temperatura popiołu - większość odkurzaczy kominkowych jest przystosowana do wciągania popiołu o temperaturze maksymalnie kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Niektóre modele (żaroodporne) pozwalają na usuwanie jeszcze gorących zanieczyszczeń.

Rodzaj filtra - odkurzacz powinien być wyposażony w filtr HEPA, który jest standardem. W przypadku modeli do gorącego popiołu filtr musi być żaroodporny.

Ergonomia - odkurzacz powinien być wygodny w obsłudze, stosunkowo lekki, z długim przewodem elektrycznym, giętką rurą i wąską ssawką ułatwiającą wyczyszczenie zakamarków.

Dodatkowe akcesoria - każdy odkurzacz kominkowy jest wyposażony w kilka dodatkowych akcesoriów, takich jak filtry, ssawki i uchwyty ułatwiające przechowywanie rury, węża i innych części odkurzacza.


Odkurzacz kominkowy — jaka jest różnica?

Przedstawiamy nasz akrtykuł w którym wyjaśniamy jaka jest różnica pomiędzy odkurzaczem kominkowym, a dokurzaczem domowym.  Wszystkie wpisy związane z obługą, serwisowaniem, znajdziesz w naszych poradach eksperta.Tutaj znajdziesz resztę artykułów związanych z odkurzaczami kominkowymi:

Do jakich prac zastosować można odkurzacz kominkowy

Zasady korzystania z odkurzacza kominkowego, bezpieczeństwo pracy